Միրզոյանը՝ խաղաղության պայմանագրի մասին. «Էական հարցեր կան, որտեղ կողմերի դիրքորոշումները հեռու են միմյանցից»
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը կառավարության անդամների հետ հարցուպատասխանի ժամանակ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանից հետաքրքրվեց Ադրբեջանի հետ՝ խաղաղության և հարաբերությունների կարգավորման պայմանագրի շուրջ տարվող աշխատանքների մասին: Նշեց, որ խորհրդարանը 2 ամիս արձակուրդի մեջ է եղել, և լրատվամիջոցներից են տեղեկացել, որ հայկական կողմը առաջարկներ է ներկայացրել ադրբեջանական կողմին:
Արարատ Միրզոյանը նշեց, թե «ցավալիորեն հարցի պատասխանը կարճ է»: Նախարարն ասաց, որ հայկական կողմը Ադրբեջանին է փոխանցել պայմանագրի նախագծի 5-րդ խմբագրված տարբերակը, երեկ ստացվել են ադրբեջանական կողմի նոր առաջարկները:
«Գործընթաց կա, քննարկում կա: Իհարկե, առերես բանակցություններ այս ընթացքում՝ հունիսից հետո, չեն եղել: Կրկին դժբախտաբար, պետք է ասեմ, որ էական հարցեր կան, որտեղ կողմերի դիրքորոշումները բավականին հեռու են միմյանցից»,- նշեց Արարատ Միրզոյանը:

Глава МИД о мирном договоре: “Есть существенные вопросы, по которым позиции сторон довольно далеки друг от друга”
Депутат правящей партии “Гражданский договор” Сона Казарян во время правительственного часа в парламенте поинтересовалась у министра иностранных дел Арарата Мирзояна, какие работы ведутся по договору о мире и отношениях с Азербайджаном. Депутат сообщила о появившейся в СМИ информации о том, что армянская сторона передала предложения азербайджанской стороне.
“К сожалению, ответ на этот вопрос очень краток”,- ответил министр, сообщив, что армянская сторона передала Азербайджану пятый вариант проекта договора, а вчера получила новые предложения азербайджанской стороны.
“Есть процесс, есть обсуждение. После июня прямые переговоры, конечно, не велись. И опять-таки я должен с сожалением сказать, что есть существенные вопросы, по которым позиции сторон довольно далеки друг от друга”,- добавил А.Мирзоян.