Ակնա-Ստեփանակերտ ճանապարհով Արցախ հումանիտար բեռ է ուղարկվել
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ սեպտեմբերի 18-ին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի և Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորախմբի հրամանատարության հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, Բերձորի միջանցքով՝ Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղով, Ստեփանակերտ է տեղափոխվել մոտ 23 տոննա հայկական արտադրության ալյուր, իսկ Ակնա-Ստեփանակերտ ճանապարհով՝ արտասահմանյան (ռուսական, շվեյցարական) արտադրության բժշկական և հիգիենայի պարագաներ, որոնք փորձաքննությունից հետո կհատկացվեն համապատասխան գերատեսչություններին և կօգտագործվեն ըստ կարիքների:
«Տեղեկացնում ենք նաև, որ մի քանի օր հետո կրկին նույն ուղղություններով ՌԴ Ռոստով քաղաքից բեռների տեղափոխում է նախատեսվում ԿԽՄԿ-ի մեքենաներով:

Гуманитарный груз отправлен в Арцах по дороге Акна-Степанакерт
Согласно договоренности, достигнутой между степанакертским офисом Международного Комитета Красного Креста и командованием миротворческого контингента в Арцахе, 18 сентября в Степанакерт через Бердзорский коридор (автомагистраль Горис-Степанакерт) было отправлено около 23 тонн муки армянского производства, а через дорогу Акна-Степанакерт – медицинские принадлежности и предметы гигиены российского и швейцарского производства, которые после экспертизы будут переданы соответствующим ведомствам для использования на необходимы нужды. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
“Сообщаем также, что через несколько дней по этим же направлениям предусмотрена перевозка грузов из Ростова (РФ) на транспортных средствах Международного Комитета Красного Креста”,- говорится в сообщении.