Ստեփանակերտի մերձակայքում լսվում են հրաձգային մարտերի ձայներ
Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտի մերձակայքից բացի հրետանային արկերի ձայներից, լսվում են նաև հրաձգային զենքերի կրակոցների ձայներ, ինչը նշանակում է, որ մերձակա մարտեր են ընթանում։ Այս մասին հայտնում է «Հետքի» Ստեփանակերտի թղթակիցը։
Նրա խոսքով՝ առավոտյան ժամը 6-7-ի մոտակայքում կրակոցների ձայները դադարել էին, սակայն ժամը 8-ից սկսած՝ Ադրբեջանի զինված ուժերը կրկին սկսել են ինտնեսիվ կրակել։
Ավելի վաղ Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել էր, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր զինատեսակներից կրակի ուղեկցմամբ, շարունակում են դիրքային առաջխաղացման գործողությունները՝ թիրախավորելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:

В окрестностях Степанакерта слышна стрельба
В окрестностях Степанакерта, помимо взрывов артиллерийских снарядов, была слышна стрельба из стрелкового оружия, а это означает, что идут ближние бои, сообщает степанакертский корреспондент Hetq.am.
По его словам, около 6-7 утра стрельба прекратилась, однако начиная с 8-ми часов вооруженные силы Азербайджана вновь начали интенсивно стрелять.
Ранее Министерство обороны Арцаха сообщило, что азербайджанские вооруженные силы при поддержке огня из различных видов оружия продолжают действия по позиционному продвижению, нанося также удары по гражданским инфраструктурам.