Ստեփանակերտում որոշ ընտանիքներ սեփական նախաձեռնությամբ գնացել են օդանավակայան՝ ակնկալելով ռուս խաղաղապահների աջակցությունը
Արցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնում է, որ բնակչության շրջանում խուճապային տրամադրություններով պայմանավորված որոշ ընտանիքներ տարհանվելու նպատակով սեփական նախաձեռնությամբ ճանապարհվել են դեպի օդանավակայան (Արցախում ռուս խաղաղապահների տեղակայման վայր)՝ ակնկալելով ռուս խաղաղապահների աջակցությունը:
«Տեղեկացնում ենք, որ այս պահին տեղաշարժի անհրաժեշտություն չկա, հորդորում ենք պահպանել անվտանգության կանոնները և մնալ ապաստարաններում: Տարհանման անհրաժեշտության դեպքում Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը հանդես կգա հավելյալ տեղեկատվությամբ»,- ասվում է շտաբի հաղորդագրությունում:

В Степанакерте некоторые семьи по собственной инициативе приехали в аэропорт в надежде на помощь российских миротворцев
В условиях возникших среди мирного населения панических настроений некоторые семьи по собственной инициативе направились с целью эвакуации в аэропорт, где размещаются российские миротворцы, в надежде на их помощь. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
“Сообщаем, что на данный момент необходимости в перемещении нет. Призываем сохранять правила безопасности и оставаться в убежищах. Если возникнет необходимость в эвакуации, мэрия Степанакерта предоставит дополнительную информацию”,- говорится в сообщении Информштаба.