Ժամը 06:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ
Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 06:00 դրությամբ ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 2906 անձ։ Հայտնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Նրանցից 2100-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 794-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է:
2100 հաշվառվածներից մոտ 1000 անձ մեկնել է իրենց կողմից որոշված կեցության վայրեր, իսկ մյուս 1100-ին կառավարությունն ապահովել է կեցության վայրով (մի մասի տեղավորումը դեռևս ընթացքի մեջ է)։
Ամբողջ գիշերվա ընթացքում բռնի տեղահանված անձանց հոսքը շարունակվել է: Աջակցության կարիքների հաշվառման և կեցության պայմաններով ապահովման աշխատանքներն ընթացել են ողջ գիշերվա ընթացքում և շարունակվում են»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

По положению на 06:00 из Нагорного Карабаха в Армению прибыло 2906 насильственно перемещенных лиц
По положению на 06:00 25 сентября из Нагорного Карабаха в Армению прибыло 2906 насильственно перемещенных лиц. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
2100 из них уже поставлены на учет, в отношении 794 лиц оценка нужд находится на этапе идентификации.
1000 из 2100 человек отбыли в выбранные ими места проживания, остальных 1100 человек правительство обеспечило жильем.
Поток насильственно перемещенных лиц продолжался в течение всей ночи. В течение всего это времени проводились и продолжают проводиться работы по учету нужд и обеспечению условиями для проживания прибывающих граждан, говорится в сообщении.