Արցախի տարբեր շրջաններից հայտնաբերվել է 105 մարմին
Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարների գործուն մասնակցությամբ, զոհված և անհայտ համարվող զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց որոնողափրկարարական աշխատանքները սեպտեմբերի 21-ից շարունակվում են Արցախի ամբողջ տարածքում։ Այս մասին հաղորդում է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
Սեպտեմբերի 21-ին Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասից հայտնաբերվել է քաղաքացիական 1 անձի մարմին։
Սեպտեմբեր 22-ին իրականացված որոնումների արդյունքում Շուշիի շրջանի Ղայբալիշենի տարածքից հայտնաբերվել և տարհանվել է վիրավորում ստացած մեկ զինծառայողի, իսկ Չարեքտարից` զոհված 2 զինծառայողի մարմին։
Սեպտեմբերի 23-ին տարհանվել է 68 մարմին, որից 4-ը` քաղաքացիական անձինք են Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից, ընդ որում` 2 երեխա և տարեց ամուսիններ։
Նույն օրը Նախիջևանիկ և Սարուշեն գյուղերի տարածքից հայտնաբերվել է 2 քաղաքացի, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Սեպտեմբերի 24-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում տարհանվել է ընդհանուր 34 մարմին, իսկ Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղից` քաղաքացիական 3 անձ է հայտնաբերվել։
Որոնողակափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։ Արդյունքների մասին ԱԻ ծառայությունը պարբերաբար կհրապարակի տեղեկություններ։

В разных районах Арцаха найдено 105 тел
С 21 сентября при активном участии спасателей Государственной службы чрезвычайных ситуаций на всей территории Арцаха ведутся работы по поиску погибших и считающихся пропавшими без вести военнослужащих и гражданских лиц. Об этом сообщает Госслужба ЧС Арцаха.
21 сентября в квартале Ачапняк Степанакерта было обнаружено тело гражданского лица.
В результате проведенных 22 сентября поисковых работ на территории села Кайбалишен Шушинского района был обнаружен и эвакуирован получивший ранение военнослужащий, а из села Чаректар были вынесены тела двух погибших военнослужащих.
23 сентября из села Сарнахбюр Вскеранского района было эвакуировано 68 тел, в том числе четырех гражданских лиц – двух детей и пожилых супругов.
В тот же день на территории сел Нахиджеваник и Сарушен были найдены два человека. Их жизни опасность не угрожает.
24 сентября в результате проведенных на различных направлениях поисковых работ было найдено и вынесено 34 тела, а в селе Шош Аскеранского района найдены три гражданских лица.