Սեփական տրանսպորտային միջոց չունեցողները կարող են ցուցակագրվել Ստեփանակերտի Արմենիա հյուրանոցում. տեղեկատվական շտաբ
ՀՀ տեղափոխվել ցանկացող, բայց սեփական տրանսպորտային միջոց չունեցող քաղաքացիները ցուցակագրվելու համար սեպտեմբերի 26-ի ժամը 16։00-ից կարող են մոտենալ Ստեփանակերտի Արմենիա հյուրանոցում (Վերածննդի հրապարակին մոտ) գործող աշխատանքային խմբին։ Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Ավտոբուսներով տեղափոխման մեկնարկը նախատեսվում է առաջիկա օրերին։
Գործընթացն արդյունավետ իրականացնելու համար ակնկալում եք կարգապահություն և հանդուրժողականություն։
Ներկա պահին մեզ համար առաջնահերթ է վիրավորների շտապ տեղափոխումը ՀՀ բուժհաստատություններ»,- նշված է հաղորդագրություն։

Не имеющие собственных транспортных средств арцахцы могут зарегистрироваться в степанакертской гостинице “Армения”
Желающие переехать в Армению, но не имеющие собственных транспортных средств арцахцы 26 сентября в 16։00 могут подойти к рабочей группе, действующей в здании гостиницы “Армения” в Степанакерте (площадь Возрождения). Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
“Перевозка на автобусах будет организована в ближайшие дни. Для успешного осуществления процесса ожидаем проявления дисциплины и терпимости. В данный момент первоочередное значение для нас имеет срочная транспортировка раненых в медучреждения Республики Армения”,- говорится в сообщении.