Պայթյունի հետևանքով ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներին շարունակում են տեղափոխել Հայաստան
Սեպտեմբերի 25-ին Ասկերանի շրջանում վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով՝ ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներին օդային ճանապարհով տեղափոխում են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այս մասին հաղորդում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այս պահին 4-րդ թռիչքն է իրականացվում` ՀՀ առողջապահության նախարարության և ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ։
Ուղղաթիռով Հայաստանից Ստեփանակերտ տեղափոխված բժիշկների թիմը՝ անհրաժեշտ դեղորայքով և բժշկական պարագաներով, այս պահին գտնվում են հանրապետության բուժհաստատություններում և տեղի բժիշկների հետ ցուցաբերում են անհրաժեշտ բուժօգնություն` բոլոր տուժածներին»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Продолжается эвакуация в Армению больных, оказавшихся в тяжелом и крайне тяжелом состоянии в результате взрыва в Арцахе
Больные, оказавшиеся в тяжелом и крайне тяжелом состоянии вследствие произошедшего 25 сентября в Аскеранском районе взрыва склада с горючим, эвакуируют воздушным путем в специализированные медцентры Армении. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
“К этому моменту в сопровождении представителей Минздрава Армении и российских миротворцев выполняется четвертый полет.
Команда врачей, прибывших на вертолете из Армении в Степанакерт и доставивших необходимые лекарства и медицинские принадлежности, в настоящее время находятся в медучреждениях Арцаха и вместе с местными врачами оказывают необходимую помощь всем пострадавшим”,- говорится в сообщении.