Ռազմական բժիշկ Սթիվ Ժեֆերին և իր թիմը կժամանեն ՀՀ՝ ԼՂ-ում տեղի ունեցած պայթյունից տուժածներին անհրաժեշտ բժշկական ծառայություններ մատուցելու նպատակով
Նախարար Մկրտչյանը բրիտանացի հայտնի ռազմական բժիշկ, Բիրմինգհեմի համալսարանի «Բեկորային և այրվածքային վիրավորումների ուսումնասիրության բաժնի» պրոֆոսոր Սթիվ Ջեֆերիի հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղում վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հումանիտար հետևանքները: Այս մասին հայտնում է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը։
«Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի հետ համագործակցությամբ բժշկին ներկայացվել են տուժածներին մատուցվող բժշկական ծառայությունների ծավալները:
Սթիվ Ջեֆերին և իր թիմն այրվածքաբանների հետ համատեղ բժշկական ծառայություններ կմատուցեն տուժածներին:
44-օրյա պատերազմի օրերին ևս բժիշկն ու իր գլխավորած խումբը Հայաստանում էին՝ շուրջ երկու շաբաթ հայաստանյան տարբեր հիվանդանոցներում հայ բժիշկների հետ իրականացնելով տարբեր բարդությունների վիրահատություններ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Военврач Стив Джефери и его команда прибудут в Армению для оказания медицинской помощи пострадавшим от взрыва в Арцахе
Министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян сегодня обсудил с известным британским военным врачом, профессором факультета исследования осколочных и ожоговых ранений Бирмингемского университета Стивом Джефери гуманитарные последствия взрыв склада горючего в Нагорном Карабахе. Об этом сообщает Министерство ТСВ.
“Совместно с министром здравоохранения Анаит Аванесян профессору Джефери был представлен весь объем медицинских услуг, оказываемых пострадавшим.
Стив Джефери и его команда совместно с комбустиологами окажут пострадавшим необходимую медицинскую помощь.
В дни 44-дневной войны также Стив Джефери и возглавляемая им группа врачей прибыли в Армению, где в течение двух недель вместе с армянскими коллегами из различных клиник проводили сложные операции”,- говорится в сообщении.