Արցախում տեղի ունեցած պայթյունի տարածքում հայտնաբերվել են մասունքներ և անձնական իրեր. ԱՀ ԱԻՊԾ
Սեպտեմբերի 25-ին Արցախում տեղի ունեցած պայթյունի տարածքում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել են մասունքներ։ Հայտնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
Նշվում է, որ նրանց ինքնությունը բացահայտելու համար կիրականացվի դատաբժշկական փորձաքննություն։ Նույն տարածքից հայտնաբերվել են անձնական իրեր, որոնք կարող եք տեսնել լուսանկարներում:
ԱԻՊԾ-ն հայտնում է՝ եթե լուսանկարներում պատկերված իրերը Ձեր հարազատներինն է, կարող եք մոտենալ ԱԻՊԾ օպերատիվ շտաբ, կառավարության 0 հարկ։

На месте взрыва топливного склада в Степанакерте найдены останки и личные вещи погибших
В результате поисковых работ, проведенных на территории взорвавшегося 25 сентября топливного склада в Степанакерте, обнаружены останки погибших, сообщает Государственная служба чрезвычайных ситуаций Арцаха.
Отмечается, что для идентификации личностей погибших будет проведена судебно-медицинская экспертиза. На этой же территории найдены личные вещи, которые можно увидеть на фотографии.
“Если изображенные на фото предметы принадлежат вашим родственникам, то вы можете прийти в оперативный штаб ГСЧС: здание правительства, нулевой этаж”,- говорится в сообщении.