ՀՀԿ-ական նորանշանակ մարզպետը գոհ է նախկին ԲՀԿ-ական մարզպետից
Այսօր Գեղարքունիքի մարզպետ է նշանակվել ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Ռաֆիկ Գրիգորյանը: Նորանշանակ մարզպետը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ ինքն արդեն մարզում է, եւ իրեն ներկայացրել են մարզպետարանի աշխատակազմին:
Ռաֆիկ Գրիգորյանն ասաց, որ ինքը տիրապետում է մարզի խնդիրներին, եւ իր համար առաջնային խնդիր չկա, բոլոր խնդիրներն էլ կարեւոր են: «Գեղարքունիքի մարզը համարվում է աղքատ մարզերից մեկը, եւ այսօր վերցնել, առանձնացնել որեւէ խնդիր կոռեկտ չեմ համարում»,-ավելացրեց նորանշանակ մարզպետը:
Ռաֆիկ Գրիգորյանն ասաց, որ նախկին մարզպետ` ԲՀԿ անդամ Նվեր Պողոսյանը, նորմալ աշխատել է եւ մարզպետարանում ձեւավորել է նորմալ թիմ, որոնց հետ կշարունակի աշխատել:
«Այն խնդիրները, որ մարզպետի առջեւ դրված են եղել, նա նորմալ իրականացրել է: Մարզպետի աշխատանքը թիմային, կոլեգիալ աշխատանք է, եւ թիմը մարզպետի գլխավորությամբ կարողացել է իրականացնել այն ծրագրերը, որ դրված են եղել մարզպետարանի առջեւ: Այդ ավանդույթը կշարունակվի»,-ավելացրեց Ռաֆիկ Գրիգորյանը:
Հարցին, թե պատրաստվում է կադրային փոփոխություններ իրականացնել, մարզպետը պատասխանեց. «Այսօր, երբ ինձ ներկայացնում էին աշխատակազմին, շատ հետաքրքիր էր, ոնց որ այն նույն թիմը լիներ, որոնց հետ աշխատել եմ 1999-2003թթ-ին: Իհարկե, ովքեր չեն ուզենա աշխատել, բնականաբար, կազատվեն աշխատանքից, բայց, կարծում եմ, նման բան չի լինի»:

Новоназначенный губернатор-республиканец доволен работой своего предшественника
Депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Рафик Григорян сегодня был назначен губернатором Гегаркуникской области. В беседе с “Hetq”-ом он сказал, что находится в области и уже провел встречу с сотрудникам областной администрации.
Р.Григорян отметил, что знает о проблемах области и все считает важными. “Гегаркуник является одной из бедных областей страны, и выделять сегодня какую-то одну проблему я не считаю корректным”,- добавил новоназначенный глава области.
По его словам, бывший губернатор Нвер Погосян, представлявший партию “Процветающая Армения”, работал нормально, в областной администрации сформировалась хорошая команда, с которой будут продолжать работать.
На вопрос, собирается ли он произвести кадровые изменения, Рафик Григорян ответил: “Когда сегодня меня представляли сотрудникам, у меня было такое впечатление, что это та самая команда, с которой я работал в 1999-2003 гг. Разумеется, те, кто не затят работать, будут освобождены, но я думаю, что этого не будет”.