Ֆրանսիայի ուղարկած 5 տոննա մարդասիրական օգնությունը հասել է Հայաստան
Ֆրանսիայի կառավարության ուղարկած մարդասիրական օգնությունը, որը ներառում է բժշկական սարքավորումներ և դեղեր, սեպտեմբերի 29-ին հասել է Հայաստան։ Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանը և ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում ընդունել են 5 տոննա բեռը: Նվիրատվությունը ներառում է բժշկական սարքավորումներ և դեղեր` Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված, ծանր վիրավորում ստացած մեր հայրենակիցների բուժման համար:
Լենա Նանուշյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի գործընկերներին, ովքեր օգնում են Հայաստանին այս դժվար օրերը հաղթահարելու և հիվանդներին անհրաժեշտ բժշկական պարագաներով ապահովելու հարցում»,- ասվում է հրապարակման մեջ:

В Армению доставлена гуманитарная помощь правительства Франции
29 сентября в Армению была доставлена гуманитарная помощь правительства Франции, которая включает медицинское оборудование и лекарства. Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения.
“В ереванском аэропорту “Звартноц” гуманитарный груз весом 5 тонн приняли первый заместитель министра здравоохранения Лена Нанушян и посол Франции в Армении Оливье Декотиньи. Помощь включает медицинское оборудование и лекарства для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, для лечения получивших тяжелые ранения наших соотечественников. Лена Нанушян выразила благодарность французским коллегам, которые помогают Армении преодолевать эти тяжелые дни и обеспечивают больных необходимыми медицинскими принадлежностями”,- говорится в сообщении.