Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիսի Մարագոսին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Մարագոսին նոր պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով, հատկապես մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներն առաջ մղելու համատեքստում: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարության բարեփոխումների հագեցած օրակարգը հաջողությամբ կյանքի է կոչվում, այդ թվում` ԵՄ աջակցությամբ: Վարչապետն ընդգծել է ԵՄ-ի կողմից Հայաստանում նախատեսվող 2,6 մլրդ դոլարի ներդրումային փաթեթով նախատեսվող ծրագրերին նոր ազդակ հաղորդելու անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղից մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման նպատակով ակնկալվում է նաև միջազգային օժանդակություն:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը վերաբերող օրակարգային տարբեր հարցեր»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Премьер-министр Пашинян принял главу делегации ЕС в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял главу делегации Европейского союза в Армении, посла Василиса Марагоса.
Премьер-министр поздравил г-на Марагоса с назначением и пожелал ему успехов в его дальнейшей деятельности. Никол Пашинян подчеркнул важность сотрудничества Армения-ЕС в различных направлениях, особенно в контексте продвижения реализуемых в нашей стране демократических реформ. Никол Пашинян добавил, что насыщенная повестка реформ правительства Республики Армения успешно реализуется, в том числе при поддержке ЕС. Премьер-министр подчеркнул необходимость придания нового импульса проектам, запланированным в рамках инвестиционного пакете ЕС для Армении на 2,6 млрд долларов.
Никол Пашинян отметил, что для преодоления ситуации, сложившейся в Армении в результате вынужденного переселения наших соотечественников из Нагорного Карабаха, ожидается также международная помощь.