«Կառավարությունը շրջանառության մեջ է դնում «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը»․ Միրզոյան
Պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանից հետաքրքրվեց, թե օրեր առաջ Թեհրանում կայացած «3+3» ձևաչափով տարածարջանի երկրների կառավարության ներկայացուցիչների հանդիպման ժամանակ ինչ մոտեցումներ են ունեցել երկրները ճանապարհների ապաշրջափակման վերաբերյալ:
Արարատ Միրզոյանը, պատասխանելով հարցին, ասաց, որ հարմար հարթակ է տարածաշրջանի վերաբերյալ հարցեր քննարկելու նպատակով: Նշեց, որ Հայաստանը շահագրգռված է ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հարցում՝ երկրների ինքնիշխանության և իրավազորության ներքո:
Նախարարը նկատեց, որ Հայաստանի կառավարությունը շրջանառության մեջ է դնում «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը, որի իրագործումը կապահովի տարածաշրջանում խաղաղություն:

“Правительство вводит в обращение проект “Перекресток мира” – А.Мирзоян
Во время прошедшего сегодня правительственного часа в Национальном Собрании депутат Давид Даниелян поинтересовался у министра иностранных дел Арарата Мирзояна, какие подходы проявили страны к вопросу разблокирования дорог в ходе состоявшейся на днях в Тегеране встречи представителей правительств стран региона в формате “3+3”.
Глава МИД расценил эту платформу как “удобную для обсуждения региональных вопросов”. А.Мирзоян также отметил, что Армения заинтересована в разблокировании инфраструктур в рамках суверенитета и правомочности стран.
Министр ИД также сообщил, что правительство Армении вводит в обращение проект “Перекресток мира”, реализация которого обеспечит мир в регионе.