Նիկոլ Փաշինյան. «Նվիրված ենք խաղաղության օրակարգին»
Պատգամավոր Անուշ Քլոյանը ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը խուսափում է բրյուսելյան հարթակից և այլ հարթակներ է փնտրում: Ավելին՝ նախընտրում է մոսկովյան հարթակը: Պատգամավորը վարչապետից հետաքրքրվեց, թե ինչ հեռանկար է տեսնում:
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ նվիրված են խաղաղության օրակարգին: Հույս ունի, որ գործընթացը կշարունակվի և կհասցվի տրամաբանական ավարտին:
Փաշինյանը նշեց, որ բանակցությունները կարևոր են, և ամեն ինչ կանեն բանակցային գործընթացը շարունակելու համար:

Н.Пашинян: “Мы привержены повестке мира”
Сегодня в Национальном Собрании проходил правительственный час, во время которого депутат Ануш Клоян высказала мнение о том, что президент Азербайджана Ильхам Алиев избегает встречи в Брюсселе и ищет другие платформы, более того, предпочитает московскую платформу. Депутат поинтересовалась у премьер-министра, какую перспективу он видит.
Никол Пашинян подчеркнул, что они привержены повестке мира, и выразил надежду, что процесс будет продолжен и достигнет своего логического конца.
Премьер также отметил важность переговоров, заверив, что будет сделано все возможное для продолжения переговорного процесса.