ԵԽԽՎ համազեկուցողները մոնիտորինգային այցով կժամանեն Հայաստան
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) Հայաստանի պարտավորությունների և պարտավորությունների մոնիտորինգի գծով համազեկուցողներ Կիմմո Կիլյունենը (Ֆինլանդիա) և Բորիանա Աբերգը (Շվեդիա) նոյեմբերի 6-ից 8-ը փաստահավաք այցով կժամանեն Հայաստան։
Երևանում պարոն Կիլյունենը և տիկին Աբերգը կհանդիպեն վարչապետի, արդարադատության և ներքին գործերի նախարարների, ինչպես նաև Ազգային ժողովի պատգամավորական խմբերի ղեկավարների կամ ներկայացուցիչների հետ:
Նախատեսվում են բանակցություններ Սահմանադրական դատարանի նախագահի և դատական իշխանությունների, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի և Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ։
Համազեկուցողները կմեկնեն նաև Երասխ, որտեղ կհանդիպեն տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչների և վերջերս Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված փախստականների հետ:

PACE Co-Rapporteurs to Make Monitoring Visit to Armenia
Kimmo Kiljunen (Finland, SOC) and Boriana Åberg (Sweden, EPP/CD), co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) for the monitoring of obligations and commitments by Armenia, will make a fact-finding visit to the country from 6 to 8 November 2023.
In Yerevan, Mr Kiljunen and Ms Åberg are due to meet the Prime Minister, the Ministers of Justice and Internal Affairs, as well as leaders or representatives of parliamentary groups in the National Assembly.
Talks are scheduled with the President of the Constitutional Court and representatives of the judicial authorities, the Corruption Prevention Commission, the Central Electoral Commission, and the National Commission on Television and Radio.
The co-rapporteurs will also travel to Yeraskh, where they will meet representatives of the local authorities and recent refugees from Nagorno-Karabakh.