Վարչապետը մասնակցել է «Փարիզի խաղաղության 6-րդ համաժողով»-ի բացման արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բրոնյար պալատում մասնակցել է «Փարիզի խաղաղության 6-րդ համաժողով»-ի բացման արարողությանը:
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն՝ միջոցառմանը մասնակցել են նաև Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի նախագահ Կրիտսալինա Գեորգիևան, Համաշխարհային բանկի նախագահ Աջայ Բանգան, մի շարք երկրների առաջնորդներ, կառավարությունների ու միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ:
Մասնակիցներին դիմավորել է «Փարիզի խաղաղության համաժողովի» գլխավոր տնօրեն Անջել Գուրրիան: Միջոցառման բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը:
Հաջորդիվ վարչապետը մասնակցելու է «Համագործակցությունը մրցակցության պայմաններում խաղաղության կերտում և ավելի ապահով աշխարհի կառուցում» խորագրով պանելային քննարկմանը:

Премьер-министр Пашинян принял участие в церемонии открытия 6-го Парижского форума мира
Премьер-министр Никол Пашинян во дворце Броньяр принял участие в церемонии открытия 6-го Парижского форума мира.
В мероприятии также приняли участие президент Франции Эммануэль Макрон, председатель Европейского совета Шарль Мишель, директор Международного валютного фонда Кристалина Георгиева, президент Всемирного банка Аджай Банга, лидеры ряда стран, главы правительств и международных организаций.
Участников приветствовал генеральный директор Парижского форума мира Анхель Гурриа. На открытии мероприятия с приветственной речью выступил президент Франции Эммануэль Макрон.
Затем премьер-министр примет участие в панельной дискуссии на тему “Взгляды на сотрудничество в мире соперничества: создание мира и построение более безопасного мира” (“Insights on Cooperation in a world of rivalry: Crafting Peace and Building a Safer World”).