Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետըի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն՝ Ն․ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանի և Վրաստանի հարաբերությունները շարունակում են դինամիկ կերպով զարգանալ և հավելել, որ տարբեր ոլորտներում արձանագրվում է համագործակցության ընդլայնում: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով` դա ՀՀ կառավարության համար ունի մեծ կարևորություն և առաջնահերթություն:
Ջուանշեր Բուրչուլաձեն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և անդրադարձել ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության հետ փոխգործակցությանը: Վրաստանի պաշտպանության նախարարը հավելել է, որ տպավորված է պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ում իրականացվող բարեփոխումներով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգության և պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն ու փորձի փոխանակմանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային խաղաղությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Пашинян принял делегацию во главе с министром обороны Грузии
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с министром обороны Грузии Джуаншером Бурчуладзе․
Премьер-министр отметил, что отношения между Арменией и Грузией продолжают динамично развиваться, и добавил, что в различных сферах фиксируется расширение сотрудничества. По словам Никола Пашиняна, это имеет большое значение и является приоритетом для правительства Республики Армения.
Джуаншер Бурчуладзе поблагодарил за теплый прием и коснулся взаимодействия с министерством обороны Республики Армения. Министр обороны Грузии добавил, что впечатлен реформами, реализуемыми в сфере обороны в Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества и обмена опытом в сфере безопасности и обороны, а также регионального мира и стабильности.