Յունիբանկը՝ Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր հովանավոր
«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ն դարձել է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր հովանավոր: Համագործակցության պայմանագիրը ստորագրեցին Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը և Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանը։
«Ըմբշամարտը Հայաստանում ամենասիրված մարզաձևերից է։ Մեր ըմբիշները միշտ մրցանակային բարձր տեղեր են նվաճում և արժանանում մեդալների: Մենք բարձր ենք գնահատում Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի ձեռքբերումները և ուրախ ենք աջակցել մեր մարզիկներին, որոնք, վստահ եմ, նոր մրցաշրջանում կրկին փայլուն հաղթանակներով կուրախացնեն երկրպագուներին»,- ասաց Մեսրոպ Հակոբյանը։
«Սկսում ենք մեր համագործակցությունը Յունիբանկի հետ, որը ողջունելի քայլեր է ձեռնարկել՝ հանուն հայ մարզիկների և սպորտի զարգացման։ Վստահ եմ, որ այս համագործակցությունից գոհ կլինեն բոլոր ներգրավված կողմերը։ Հայկական սպորտի զարգացմանն ուղղված աշխատանքի պտուղները վայելելը երկար սպասեցնել չի տա։ Ըմբշամարտի մեծ ընտանիքի կողմից ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել և բոլորիս մաղթել կանաչ և հաղթանակներով լի ճանապարհ», - նշեց Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանը:
Յունիբանկն իր ողջ գործունեության ընթացքում ակտիվորեն աջակցում է մարզիկներին և սպորտային տարբեր միջոցառումների անցկացմանը: Բանկի ֆինանսական աջակցությամբ այս տարի բացվեց Unisport մարզական ակումբը, որը նպաստելու է տարբեր մարզաձևերի, այդ թվում՝ ըմբշամարտի առաջխաղացմանը: Unisport ակումբին միացել են հունահռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի չեմպիոն և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը, հունահռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր և Եվրոպայի առաջնության կրկնակի մրցանակակիր Սլավիկ Գալստյանը, ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, աշխարհի եռակի բրոնզե մեդալակիր և մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնության կրկնակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը, ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, Աշխարհի անհատական Գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալակիր, աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնության չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը:
Յունիբանկն ու Յունիսպորտ ակումբը կնպաստեն նաև մանկապատանեկան սպորտի զարգացմանն ու երիտասարդ սերնդին կհաղորդակցեն առողջ ապրելակերպին:

Unibank Is Main Sponsor of the Wrestling Federation of Armenia
“Unibank” OJSC has become the main sponsor of the Wrestling Federation of Armenia. Mesrop Hakobyan, CEO of Unibank, and Robert Khachatryan, the Chairman of the Wrestling Federation of Armenia, signed a cooperation contract.
"Wrestling is one of the most popular sports in Armenia. Our wrestlers always win top places and get medals. We highly appreciate the achievements of the Wrestling Federation of Armenia and are pleased to support our athletes, who, I am sure, will delight the fans with brilliant victories again," said Mesrop Hakobyan.
"We are starting our cooperation with Unibank, which has taken praiseworthy commendable steps for the development of Armenian athletes and sports. I am sure that all the involved parties will be satisfied with this cooperation. It will not take long to enjoy the fruits of the work aimed at the development of Armenian sports. On behalf of the big family of wrestling, I want to thank you and wish all of us new victories," said Robert Khachatryan.
Throughout its activities, Unibank has supported athletes and the holding of a variety of sports events. With the bank's financial support, the Unisport club was opened this year, which will contribute to the promotion of various sports, including wrestling. Unisport club members include Malkhas Amoyan, world champion of Greco-Roman wrestling and two-time European champion, Slavik Galstyan, World bronze medalist of Greco-Roman wrestling and two-time European bronze medalist, Arsen Harutyunyan, freestyle wrestler, three-time European champion, three-time world bronze medalist and two-time champion of the Under-23, Vazgen Tevanyan, European champion in freestyle wrestling, gold medalist of the World Cup, World bronze medalist, champion of the World Under-23 Championship.