«Սոցիալական արդարություն» կուսակցությունը դիմում է ԼՂՀ քաղաքացիներին
ԼՂՀ «Սոցիալական արդարություն» կուսակցությունը հանրապետության նախագահի կայանալիք ընտրությունը գնահատում է որպես կարևոր փուլ՝ ժողովրդի իշխանության զարգացման և ԼՂՀ քաղաքացիների կամարտահայտման ազատության համար: Ժողովուրդն այսօր նախկինից անհամեմատ ավելի հնարավորություն ունի ոչ միայն որոշել իր երկրի ապագայի դեմքը, այլև իր զարգացման ուղղությունը, որոնցից մեծապես կախված կլինի ԼՂՀ ապագան՝ ներառյալ վերջինիս միջազգային ճանաչումն ու անվտանգ գոյությունը: Այս կապակցությամբ «Սոցիալական արդարություն» կուսակցությունը դիմում է ընտրության իրավունք ունեցող բոլոր քաղաքացիներին՝ հորդորելով առավելագույնս ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել ԼՂՀ նախագահի թեկնածուների նախըտրական արշավներին՝ արցախցի ընտրողի բարձր գիտակցությունը և նրա անկոտրում կամքը ցուցադրելու նպատակով:
Սոցիալական արդարության կուսակցությունն Արցախի քաղաքացիներին կոչ է անում վճռական «ՈՉ»-ն ասել.
- ԼՂՀ քաղաքացիների՝ իրենց երկրում արժանապատվորեն ապրելու իրավունքների սահմանափակմանը,
- հասարակության՝ հարուստների և ընչազուրկների միջև բաժանմանը,
- ավտորիտարիզմին և օրենսդիր, գործադիր և դատական իշխանությունների միջև իրական բաժանման բացակայությանը,
- արտերկրում ԼՂՀ վարկանիշի անկմանը և ԼՂՀ միջազգային ճանաչման ու ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ոլորտում ակտիվ գործողությունների բացակայությանը.
Ինչպես նաև «ԱՅՈ» ասել.
- Արցախում համամարդկային արժեքների հարգմանը՝ ներառյալ ժողովրդավարության իրական զարգացումն ու մարդու իրավունքների պաշտպանությունը,

Заявление Партии Социальной Справедливости Нагорно-Карабахской Республики
Партия Социальной Справедливости НКР оценивает предстоящие выборы президента республики как важный этап в развитии народовластия и свободы волеизъявления граждан НКР. Как никогда раньше народ имеет возможность определить не только будущее лицо своей страны, но и направления ее развития, от которых во многом будет зависеть будущее НКР, включая ее международное признание и безопасное существование. В этой связи партия Социальная Справедливость обращается ко всем гражданам НКР, имеющих право голоса, с призывом принять самое активное участие как в предвыборных кампаниях кандидатов в президенты НКР, так и в голосовании с целью демонстрации высокой сознательности арцахского избирателя и его несокрушимой воли!
Партия Социальной Справедливости призывает граждан Арцаха на предстоящих президентских выборах сказать решительное “НЕТ” продолжению политики:
- ущемления прав граждан НКР на достойное проживание на своей земле;
- расслоения общества на богатых и обездоленных;
- авторитаризма и реального отсутствия разделения законодательной, исполнительной и судебной властей;
- девальвации имиджа НКР за рубежом и отсутствия активных действий по международному признанию НКР и мирному решению карабахской проблемы.
И сказать “ДА” формированию политики:
- уважения общечеловеческих ценностей, включая реальное развитие демократии и защиты прав человека в Арцахе;