Քյավառից Փարիզ. Տիգրան Արզաքանցյանի վիլլան
Նկարում պատկերված երեքհարկանի առանձնատունը գտնվում է Փարիզի արվարձանում: Վիլլայի անունն է «Hermitage»: Այն գտնվում է Maurice Chevalier փողոցում` անտառի փեշին:
Այս թաղամասում հիմնականում հարուստներ են ապրում: Նրանց թվում է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Տիգրան Արզաքանցյանը: Ֆրանսիայի անշարժ գույքի գործակալություններն այս տարածքի առանձնատները գնահատում են 1,5-2 մլն եվրո` կախված տան վիճակից: Տան դարպասների մոտ կայանած մեքենայի համարանիշները հայկական են` 21SO840: Այդ համարանիշով «Մերսեդես» մակնիշի մեքենան գրանցված է Գավառում` Արզաքանցյան Էդիկի անունով: Ամենայն հավանականությամբ, պատգամավորի ազգականներից է:
Ֆրանսիայում հաստատվող օտարերկրացի մեծահարուստներն անշարժ գույք ձեռք են բերում` ստեղծելով Անշարժ գույքի քաղաքացիական ընկերություններ (Societe civile d,Immobilier), ինչը թույլ է տալիս պահպանել գաղտնիությունը: «Hermitage» վիլլայի սեփականատերը «Almaz» ընկերությունն է, որը գրանցված է Տ. Արզաքանցյանի անունով: 1,480 մլն եվրո կապիտալով ընկերությունը ստեղծվել է 2008 թ.:
Ուշագրավն այն է, որ Տիգրան Արզաքանցյանի հայտարարագրերի ուսումնասիրությունից չի երեւում, որ նա Ֆրանսիայում անշարժ գույք է ձեռք բերել: Այսինքն` նա իր ունեցվածքը թաքցրել է հարկային մարմիններից: Հիշեցնենք, որ այս պատգամավորը Աժ նիստերին գրեթե չի մասնակցում, իր բիզնես-տուրերի ընթացքում երբեմն հայտնվում է ԱԺ-ում: ԱԺ 1630 նիստից 1371-ին չի մասնակցել:

Из Кявара в Париж: вилла Тиграна Арзаканцяна
Изображенный на снимке трехэтажный особняк находится в пригороде Парижа. Вилла называется "Hermitage" и расположена на улице Maurice Chevalier, у начала леса.
В этом районе живут в основном богатые люди. В их числе – депутат Национального Собрания РА Тигран Арзаканцян. Дома, которые находятся в этом районе, французские агентства недвижимости оценивают от 1,5 до 2 млн евро, в зависимости от состояния дома. У припаркованной возле ворот особняка машины армянский номер – 21SO840.
Машина марки "Мерседес" с этим номером зарегистрирована в Гаваре на имя Эдика Арзаканцяна. Он, по всей видимости, является родственником депутата.
Иностранные богачи, которые обосновываются во Франции, приобретают недвижимость, создавая гражданские общества по недвижимости (Societe civile d,Immobilier), что позволяет сохранять конфиденциальность. Владельцем виллы "Hermitage" является компания "Almaz", зарегистрированная на имя Т.Арзаканцяна. Компания с капиталом 1,480 млн евро была создана в 2008 г.
Примечательно, что в декларациях Тиграна Арзаканцяна не указано, что он приобрел недвижимость во Франции. Таким образом, он скрыл от налоговых органов свое имущество. Напомним, что этот депутат почти не участвует в заседаниях НС, в парламенте появляется редко, в промежутках между своими бизнес-турами. Из 1630 заседаний Национального Собрания Арзаканцян не участвовал в 1371.