Տարոն Մարգարյան. «Քաղաքը չի կարող անվերջ լինել շինհրապարակ»
«Բոլոր այն տնտեսավարողները, ովքեր տարիներով շինհրապարակի են վերածում քաղաքի այս կամ այն հատվածը, պետք է պատասխանատվություն կրեն իրենց անգործության համար: Քաղաքը չի կարող անվերջ լինել շինհրապարակ, առավել ևս, որ տվյալ տարածքները, ըստ էության, ժամանակի ընթացքում վերածվում են խրոնիկ աղբավայրի»,- այսօրվա աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ ասել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Նա հանձնարարել է վերանայել նման տնտեսավարողների կողմից շինթույլտվությունների երկարացման հայտերի բավարարման մոտեցումները:
Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ նախորդ շաբաթ իրականացված շրջայցերի ընթացքում հայտնաբերված խախտումներն արձանագրվել և, ըստ այդմ, իրականացվել են շինությունների քանդման աշխատանքներ:
Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է խստորեն վերահսկել նաև շինթույլտվությունների ժամկետների պահպանումը` գործնական քայլեր ձեռնարկելով նմանատիպ խախտումներ արած կազմակերպություններին օրենքով սահմանված կարգով պատասխանատվության ենթարկելու ուղղությամբ:

Тарон Маркарян: “Город не может бесконечно быть стройплощадкой”
“Все те хозяйствующие субъекты, которые годами превращают тот или иной участок города в стройплощадку, должны нести ответственность за свое бездействие. Город не может бесконечно быть стройплощадкой, тем более, что эти территории со временем превращаются в мусорные свалки”,- заявил на сегодняшнем рабочем соверщании мэр Еревана Тарон Маркарян.
Он поручил пересмотреть подходы к удовлетворению заявок хозяйствующих субъектов на продление сроков разрешений на строительство.
Тарон Маркарян также поручил строго следить за сохранением сроков разрешений на строительство, а в случаях выявления нарушений предпринимать действенные шаги по привлечению к ответственности виновных.