Վարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը կարևորել է Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցության շարունակական զարգացումը և ընդգծել մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում ԱՄՆ աջակցությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը բարձր է գնահատում ԱՄՆ ջանքերը Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացում և տարածաշրջանում կայունության հաստատմանն ուղղված քայլերում:
Զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ուղղություններով երկկողմ համագործակցության խորացմանը, Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսությանը վերաբերող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացների, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հնարավորությունների, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շուրջ:

Премьер-министр Пашинян принял посла США в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Кристину Куинн.
Премьер-министр отметил важность продолжительного развития сотрудничества Армения-США и подчеркнул поддержку США в эффективном осуществлении демократических реформ в нашей стране. Никол Пашинян отметил, что правительство Республики Армения высоко оценивает усилия США в армяно-азербайджанском мирном процессе и шаги по установлению стабильности в регионе.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с углублением двустороннего сотрудничества в различных направлениях и стратегическим диалогом Армения-США.
Состоялся обмен мыслями о происходящих на Южном Кавказе процессах, возможностях разблокирования региональных инфраструктур и разработанном правительством Республики Армения проекте “Перекресток мира”.