Հայաստանի և Կոսովոյի վարչապետները հանդիպել են
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Կոսովոյի վարչապետ Ալբին Կուրտիի հետ: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում և Բալկաններում առկա իրավիճակի ու տեղի ունեցող գործընթացների, անվտանգության ու կայունության ապահովման շուրջ:
Կոսովոյի վարչապետն իր զորակցությունն է հայտնել հայ ժողովրդին` վերջին տարիների իրադարաձությունների համատեքստում` նշելով, որ պատմականորեն երկու ժողովուրդներն անցնում են դժվարին ժամանակաշրջանով:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել բազմաոլորտ փոխգործակցությանը, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում համագործակցության հեռանկարներին:

Состоялась встреча премьер-министров Армении и Косово
На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с премьер-министром Косово Альбином Курти.
Стороны обменялись мнениями о текущей ситуации и происходящих процессах в регионе Южного Кавказа и на Балканах, а также об обеспечении безопасности и стабильности.
Премьер-министр Косово выразил поддержку армянскому народу в контексте событий последних лет, отметив, что оба народа переживают трудный исторический период.
На встрече было затронуто многоотраслевое взаимодействие, а также перспективы сотрудничества на международных площадках.