ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը նվիրատվության վկայագիր կհանձնի «Մուրացան» հիվանդանոցին
Հայաստան իր պաշտոնական այցի շրջանակներում ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար, դեսպան Լամբերտո Զանյեն հուլիսի 11-ին Երևանի պետական բժշկական համալսարանի «Մուրացան» հիվանդանոցին կհանձնի նվիրատվության վկայագիր:
Հիվանդանոցը մասնագիտացված է ուռուցքաբանական և հեմատոլոգիական հիվանդություններ ունեցող երեխաների բուժման մեջ:
Նվիրատվությունը հնարավոր է դարձել ԵԱՀԿ բարեգործական պարահանդեսի հասույթից ստացված միջոցներով: Պարահանդեսն ամեն տարի կազմակերպվում է Վիեննայում:
Միջոցառմանը կմասնակցեն ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ՀՀ առողջապահության փոխնախարար, Հայկ Դարբինյանը, Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր, Սամվել Ավետիսյանը, հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Կամսար Բաբինյանը:

OSCE Secretary General to Hand Over a Donation Certificate to “Mouratsan” Hospital
In the course of his official visit to Armenia, on 11 July the OSCE Secretary General, Ambassador Lamberto Zannier will hand over a donation certificate to “Mouratsan” hospital of the Yerevan State Medical University.
“Mouratsan” hospital is specialized in treatment of children with haematological and oncological diseases.
The donation is made possible by the proceeds from the OSCE Charity Ball, organized in Vienna every year to collect money for charity.
Ambassador Andrey Sorokin, the Head of the OSCE Office in Yerevan, Hayk Darbinyan, Deputy Minister of Health, Samvel Avetisyan, rector of the Yerevan State Medical University, Kamsar Babinyan, a leading doctor, will participate in the event.