«Զվարթնոց» օդանավակայանում պաշտոնապես կմեկնարկի հակակոռուպցիոն իրազեկման ծրագիրը
Հուլիսի 12-ին ԱՄՆ դեսպան Ջոն Ա. Հեֆերնը և ՀՀ փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը պաշտոնապես կնշանավորեն հակակոռուպցիոն իրազեկման համատեղ ծրագրի մեկնարկը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում:
77.000 ԱՄՆ դոլար արժողությամբ այս ծրագիրը ֆինանսավորում է ԱՄՆ պետքարտուղարության Միջազգային անվտանգության ու միջուկային նյութերի չտարածման հարցերով գրասենյակը:
Ծրագիրն իրականացվում է 2008թ. ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և ԱՄՆ պետքարտուղար Քոնդոլիզա Ռայսի ստորագրած Միջուկային և ռադիոակտիվ նյութերի մաքսանենգ փոխադրումների դեմ պայքարում Հայաստանի կառավարության և ԱՄՆ կառավարության համատեղ գործողությունների ծրագրի շրջանակում:

В аэропорту “Звартноц” официально стартует программа антикоррупционного оповещения
12 июля посол США в Армении Джон Хефферн и вице-премьер РА Армен Геворкян официально объявят о начале реализации в международном аэропорту “Звартноц” совместной программы антикоррупционного оповещения.
Программу стоимостью 77.000 долларов США финансирует Агентство по вопросам международной безопасности и нераспространения ядерных материалов госдепартамента США.
Программа реализуется с 2008 г. в рамках подписанной в 2008 г. министром иностранных дел РА Эдвардом Налбандяном и госсекретарем США Кондолизой Райс программы совместных действий правительств Армении и США против контрабандной транспортировки ядерных и радиоактивных материалов.