Փաշինյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Եգիպտոս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Կահիրեի միջազգային օդանավակայանում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլը: Դիմավորման պաշտոնական արարողության շրջանակում հնչել են երկու երկրների օրհներգերը, այնուհետև վարչապետները ողջունել են պատվիրակությունների անդամներին:
Այսօր վարչապետ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆատահ Ալ-Սիսիի հետ, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլի, Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբդուլ Ղեյտի, Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու առաջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի, Ալ-Ազհարի գերագույն Իմամ, շեյխ Ահմեդ Մուհամմադ Ալ-Տալիբի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Եգիպտոսի առևտրաարդյունաբերական պալատների ֆեդերացիա, որտեղ կկայանա հանդիպում եգիպտացի գործարարների հետ:

Премьер-министр Пашинян с официальным визитом прибыл в Египет
Премьер-министр Никол Пашинян с двухдневным официальным визитом прибыл в Арабскую Республику Египет.
Премьер-министра Республики Армения в международном аэропорту Каира встретил премьер-министр Египта Мустафа Мадбули. В рамках официальной церемонии встречи прозвучали гимны двух стран, а затем премьер-министры поприветствовали членов делегаций.
Сегодня премьер-министр Пашинян проведет беседу с президентом Египта Абдель Фаттахом ас-Сиси, а затем встреча продолжится в расширенном составе.
Премьер-министр Республики Армения проведет встречи с премьер-министром Египта Мустафой Мадбули; генеральным секретарем Лиги арабских государств Ахмедом Абу аль-Гейтом; патриархом Коптской православной церкви, Папой Александрийским и Патриархом Престола святого Марка во всей Африке и на Ближнем Востоке Тавадросом (Феодором) Вторым; Верховным имамом Аль-Азхара, шейхом Мухаммадом Ахмадом Ат-Тайебом.
Никол Пашинян посетит Федерацию торгово-промышленных палат Египта, где проведет встречу с египетскими бизнесменами.