Շարունակում ենք բացահայտել հայ տաղանդներին. ցուցահանդես` ՆԱՄ-ում
Ցուցահանդեսի մասնակիցներ 11-ամյա Ինգա Հովակիմյանը, 5-ամյա Կատրին  Օսեյանն ու Էդուարդ Բաբայանն  իրենց աշխատանքներով ՆԱՄ ցուցասրահում երեւակայության տոն էին հայտարարել:
Ինգան ներկայացրել է արեւելյան թեմատիկայով  արված աշխատանքներ. արեւելքի գույները, տրամադրություններն ու կերպարները Ինգային գրավում են, նա էլ նկարում է իր զգացածը, արեւելքի իր պատկերացումները:
Էդուարդ Բաբայանը  նկարում է  վիշապներ, հեքիաթային, վառ ու գունեղ կերպարներ. «Ես շատ եմ սիրում օձ, հիմա էլ նկարում եմ վիշապներ»:
Իսկ ահա հնգամյա Կատրինն իր ներկայացրած աշխատանքներում  ձուկ է նկարել: «Ես ձուկի ամսին եմ ծնվել, դրա համար էլ ձուկ եմ նկարել»,- բացատրում է նա:
Չնայած իր տարիքին՝ Կատրինն արդեն հասցրել է նույնիսկ մեկ անհատական ցուցահանդես ունենալ:
Երեխաները շատ ոգեւորված էին ցուցահանդեսով, նրանց խոսքերով սրանից հետո ավելի շատ են նկարելու:
«Շնորհակալություն մեզ ձեր հեքիաթային աշխարհ տանելու եւ ձեր գույներով մեր պատերը ողողելու համար»,-ցուցահանդեսի  բացման արարողության ժամանակ ասաց ՆԱՄ հիմնադիր Նարեկ Հարթունյանը:
Ցուցահանդեսի նախաձեռնող Լիաննա Ամիրխանյանի խոսքերով էլ՝ ցուցահանդեսի նպատակը  տաղանդավոր հայ երեխաներին ու երիտասարդներին հնարավորություն տալն է, նրանց աջացկելը, ընդ որում՝ ոչ միայն Հայաստանում:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 3-ին նույն ծրագրի շրջանակներում կայացավ մեկ այլ ցուցահանդես արդեն երիտասարդ նկարիչների մասնակցությամբ:

Выставка детского рисунка в Центре искусств “Нарекаци”
В рамках программы “Армянские таланты” 10 июля в зале Центра искусств “Нарекаци” состоялось открытие выставки работ 11-летней Инги Овакимян, 5-летней Катрин Осеян и Эдуарда Бабаяна.
Инга представила работы по восточной тематике, которая очень привлекает ее.
Эдуард Бабаян изображает драконов, яркие сказочные образы. “Я очень люблю змей, а сейчас рисую драконов”,- говорит Эдуард.
А вот в рисунках Катрин часто можно встретить рыб. “Я родилась под знаком Рыб, поэтому люблю их рисовать”,- пояснила девчушка.
Дети очень воодушевлены выставкой и уверяют, что после этого будут рисовать еще больше.
“Спасибо за то, что вы увлекли нас в сказочный мир, и своими красками украсили стены нашего зала”,- сказал на открытии выставки основатель Центра искусств “Нарекаци” Нарек Артунян.
По словам инициатора выставки Лианы Амирханян, цель выставки – дать возможность талантливым армянским детям, юношам и девушкам заявить о себе и не только в Армении.