ՌԴ նախագահի ընտրությունները Երևանում (լուսանկարներ)
Մարտի 15-17-ին ՌԴ նախագահի ընտրությունների քվեարկության օրերն են։ ՀՀ-ում գտնվող ՌԴ քաղաքացիները ևս մասնակցում էին քվեարկությանը։
Հայաստանի Հանրապետությունում ընդհանուր առմամբ ստեղծվել է հինգ ընտրատեղամաս՝ երկուսը Երևանում` դեսպանատանը և ավիաբազայում, իսկ երեքը՝ Գյումրիում՝ երկուսը ՌԴ գլխավոր հյուպատոսությունում և մեկը 102-րդ ռազմաբազայում։
ՌԴ դեսպանության շենքի մոտ ամբողջ օրվա ընթացքում ընտրողների մեծ հերթ էր, որը սկզբում հասնում էր մինչև Երևանի քաղաքապետարան, այնուհետև՝ Հաղթանակ կամուրջ և բոլորվում Ձկան խանութի մոտակայքում։
Գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դեմ պայքարում է երեք թեկնածու՝ Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Լեոնիդ Սլուցկին, ՌԴ Կոմունիստական կուսակցության պատգամավոր Նիկոլայ Խարիտոնովը, և «Նոր մարդիկ» կուսակցությունից Պետդումայի փոխխոսնակ Վլադիսլավ Դավանկովը:
Ըստ նախնական գնահատականների` ՌԴ նախագահի այս ընտրություններին մասնակցությունը խոստանում է լինել ռեկորդային մեծ։ Արդյունքների մասին սկսվելու է հայտարարվել Մոսկվայի ժամանակով 21:00-ին։

Выборы президента РФ в Ереване (фото)
15-17 марта в России проходили выборы президента Российской Федерации. В голосовании участвовали также находящиеся в Армении граждане РФ.
В нашей стране было создано пять избирательных участков: два в Ереване – в российском посольстве и на авиабазе и три в Гюмри – в генконсульстве РФ и на 102-ой авиабазе.
В течение всего дня перед зданием посольства РФ стояла огромная очередь избирателей, которая тянулась от здания ереванской мэрии до начальной части проспекта Маштоца.
Помимо действующего президента Владимира Путина в выборах участвовали еще три кандидата – лидер Либерально-демократической партии России Леонид Слуцкий, депутат от Компартии РФ Николай Харитонов и вице-спикер Госдумы от партии “Новые люди” Владислав Даванков.