«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման հանրահավաքը (լուսանկարներ)
Մայիսի 10-ին «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը Հանրապետության հրապարակում կրկին հանրահավաք էր կազմակերպել՝ իշխանափոխության և Տավուշում սկսված սահմանազատման գործընթացի դադարեցման պահանջով։ Շարժումը Հայ Առաքելական եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորությամբ մայիսի 4-ից Տավուշից քայլերթով ուղևորվել էր Երևան, որտեղ մայիսի 9-ին տեղի էր ունեցել առաջին հանրահավաքը տասնյակ հազարավոր քաղաքացիների մասնակցությամբ։
Հանրահավաքի ընթացքում Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը ժողովրդին ներկայացրեց իշխանափոխության իրենց ծրագիրը, ինչպես նաև հետագա գործողությունների օրակարգը, որը ներառում է խաղաղ անհնազանդության գործողություններ, հանրահավաքներ։

В Ереване состоялся очередной митинг движения “Тавуш во имя родины” (фото)
10 мая на площади Республики в Ереване состоялся очередной митинг движения “Тавуш во имя родины”, на котором прозвучали требования смены власти и прекращения процесса делимитации границы в Тавушской области.
4 мая участники движения во главе с предводителем Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископом Багратом Галстаняном направились пешком в Ереван, где 9 мая состоялся первый митинг с участием десятков тысяч граждан.
Вчера архиепикоп Галстанян представил план смены власти, а также дальнейшие действия, включающие акции мирного неповиновения и митинги.