Վարչապետ Փաշինյանը հյուրընկալել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Մալթայի ԱԳ նախարար Յան Բորգին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Մալթայի արտաքին գործերի, եվրոպական հարցերի և առևտրի նախարար Յան Բորգի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն՝ Նիկոլ Փաշինյանը և Յան Բորգը քննարկել են ՀՀ կառավարության և ԵԱՀԿ-ի միջև համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մտքեր փոխանակել՝ Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Վարչապետն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:
Յան Բորգն ընդգծել է ԵԱՀԿ ողջ տարածաշրջանում կայուն խաղաղությանը և հակամարտությունների կարգավորմանն աջակցելու և խթանելու հարցում կազմակերպության հանձնառությունը, ԵԱՀԿ մանդատին համապատասխան կազմակերպության գործիքակազմի արդյունավետ կիրառումը՝ ի նպաստ տարածաշրջանային կայունության ու անվտանգության ապահովման:
Քննարկվել են Հայաստանի և Մալթայի միջև բազմաոլորտ համագործակցությանը և կապերի հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր։ Կարևորվել է երկկողմ բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպումը:

Премьер-министр Пашинян принял действующего председателя ОБСЕ, главу МИД Мальты Яна Борга
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с действующим председателем ОБСЕ, министром иностранных и европейских дел и торговли Республики Мальта Яном Боргом.
Премьер-министр приветствовал визит г-на Борга в Армению.
Никол Пашинян и Ян Борг обсудили вопросы сотрудничества между правительством Республики Армения и ОБСЕ, обменялись идеями о происходящих на Южном Кавказе развитиях. Премьер-министр коснулся процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
Ян Борг подчеркнул приверженность Организации поддержке и продвижению стабильного мира и разрешения конфликтов во всем регионе ОБСЕ, эффективному использованию инструментария Организации в соответствии с мандатом ОБСЕ на благо обеспечения региональной стабильности и безопасности.
Были обсуждены вопросы многопрофильного сотрудничества и дальнейшего развития связей между Арменией и Мальтой. Была подчеркнута важность организации двусторонних взаимных визитов на высшем уровне.