Քննարկվել են ԶՖԳ-ի հետ համագործակցությամբ ՀՀ-ում իրականացվող և առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Բերտրան Վալկենաերին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Զարգացման ֆրանսիական գործակալության հետ համագործակցությունը և հույս հայտնել, որ առաջիկայում այն էլ ավելի կզարգանա ու կընդգրկի այլ նոր ոլորտներ: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգիռ է խորացնելու և ընդլայնելու փոխգործակցությունը Ֆրանսիայի հետ բոլոր ոլորտներում և վերջին շրջանում այդ ուղղությամբ իրականացվում են հետևողական քայլեր:
Բերտրան Վալկենաերը նշել է, որ գործակալությունը նախատեսում է ընդլայնել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցության ուղղություններն ու ծրագրերի ծավալները՝ նպաստելով Հայաստանի տարբեր ենթակառուցվածքների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԶՖԳ հետ համագործակցությամբ իրականացվող ծրագրերի, այդ թվում՝ Վեդու ջրամբարի կառուցման ընթացքին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Пашинян принял президента ЕБРР
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с президентом Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Одиль Рено-Бассо.
Премьер-министр отметил важность проведения в Ереване ежегодного собрания Европейского банка реконструкции и развития, подчеркнув факт сложившегося тесного сотрудничества между правительством Республики Армения и ЕБРР. Никол Пашинян отметил, что совместные программы способствуют развитию экономики и модернизации инфраструктуры нашей страны.
Одиль Рено-Бассо поблагодарила правительство Республики Армения за организацию и проведение ежегодного собрания ЕБРР на высоком уровне. Президент ЕБРР подчеркнула, что правительство Республики Армения является одним из важнейших партнеров ЕБРР и посредством сотрудничества реализуются эффективные программы.
Собеседники обсудили ход реализации совместных проектов, а также вопросы, связанные с запланированными на ближайшее время проектами.