Ձերբակալել են պատգամավորի որդուն
Այսօր հերթական միջադեպն է գրանցվել Արմավիրի մարզում, ինչին ներգրավված է ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Նահապետ Գեւորգյանի որդին` Արտակ Գեւորգյանը: Այս պահին ոստիկանության Արմավիրի վարչությունում վարչության պետ Արամ Զաքարյանի գլխավորությամբ խորհրդակցություն է: «Հետքի» տեղեկություններով՝ խորհրդակցությունը կապված է նշված դեպքի հետ:
Քիչ առաջ ոստիկանությունը հաղորդագրություն է տարածել, սակայն նշված չէ, որ միջադեպը տեղի է ունեցել պատգամավորի որդու մասնակցությամբ:
Ըստ հաղորդագրության, այսօր ժամը 03.35-ին ոոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչությունից  Արմավիրի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ  իրենց է զանգահարել 1987 թ. ծնված Վիրաբ Ա.-ն եւ հայտնել, որ անհայտ անձը «ԳԱԶ 24»  մակնիշի ավտոմեքենայից իջնելով՝ զենքի սպառնալիքով առեւանգել է իր «ՎԱԶ 2106»  մակնիշի ավտոմեքենան:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ 1982 թ. ծնված Արտակ Գ.-ն նույն օրը, ժամը 03.30-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Սարդարապատ գյուղի դպրոցի մոտ իջնելով իր կողմից վարած «ԳԱԶ 24» մակնիշի ավտոմեքենայից՝ ատրճանակի սպառնալիքով կանգնեցրել է Վիրաբ Ա.-ի կողմից վարվող «ՎԱԶ 2106»  մակնիշի ավտոմեքենան եւ իջեցնելով վերջինիս ու նրա ուղեւորին ու թողնելով «ԳԱԶ 24» մակնիշի ավտոմեքենան` «ՎԱԶ 2106» ավտոմեքենայով հեռացել է:
Փաստով ոստիկանության Արմավիրի մարզային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 183 հոդվածի 1-ին  մասի, 183 հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Արտակ Գեւորգյանը ձերբակալված է:
Մեր տեղեկություններով՝ դեպքը դեղի է ունեցել պատգամավորին պատկանող գազալցակայանի մոտակայքում: Արտակ Գեւորգյանը ցանկացել է լիցքավորել իր ավտոմեքենան, սակայն չի համբերել իր հերթին եւ որոշել է դիմել այդ քայլին:
Նշենք, որ Նահապետ Գեւորգյանի որդին Արմավիրի մարզում միշտ աչքի է ընկել իր հակահասարակական եւ հակաօրինական վարքագծով, սակայն միշտ ջրից չոր է դուրս եկել: Նրա մասնակցությամբ այս տարվա ապրիլի 6-ին առեւանգվեց եւ դաժան ծեծի ենթարկվեց Արմավիրի մարզի թիվ 21 ընտրատարածքի պատգամավորության թեկնածու Մերուժան Մխոյանը, էլ չենք խոսում մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ Արտակ Գեւորգյանի պահվածքի մասին, որն «աննկատ» էր մնում ոստիկանների աչքին:
Lratvamijocnery bolorovin korcrel en irenc, poxanak aveli hratam ev jshmartaci xndirner lusabanen, ynkel en mi mardu hetevic, ov irakanum , lav andznavorutyun e, ur eiq, erb ays txan baregorcutyun er anum, inchu cheyiq grum ayd masin,. u heto ete duq patgamavori txa lineyioq, hamozvac em dzez sarsapeli eiq pahelu
Գրիշա
Փաստով ոստիկանության Արմավիրի մարզային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 183 հոդվածի 1-ին մասի (ավտոմեքենային կամ տրանսպորտային այլ միջոցին ապօրինաբար տիրանալը (փախցնելը) առանց հափշտակելու նպատակի), 183 հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի (կատարվել է կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով կամ դա գործադրելու սպառնալիքով) և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (ապօրինի կերպով հրազեն, բացի ողորկափող հրազենից և դրա փամփուշտներից, ռազմամթերք, ակոսափող հրազենի փամփուշտներ, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
sksenq verjin toxeric, ,Գեւորգյանի պահվածքի մասին, որն «աննկատ» էր մնում ոստիկանների աչքին: Mi zangov bac ktoxnen , hetaqrqrira el xi en dzerbakalel
tato
Its good that you report and publicize such stories. Do you ever follow the course of justice. If you do not then your work is incomplete I am afraid.
Արտակ Գեւորգյանը ձերբակալված է,,,@NDUNUM EM ES INFORMACIAN VORPES HUMOR,,,,HANRAPETAKAN@ ANDZERNAMXELI E ,,,,ARJEVUM @NTRUTUNNER EN ARTAK@ PETK E DRSUM LINI VOR < DVIJENI > TA
Erkri vichak@ shat lurj e, amen marzum mi nemec ka, bayc che vor es erkir@ hayin e
Ժիրայր Աբաջյան
Մաֆիոզ նախագահ,քայքայված տնսեսություն, բարոյալքված ստրկամիտ հասարակություն,անգրագետներով լցված խորհրդարան,հաբռգած օլիգարխներ, էլ ավելի հաբռգած նրանց լակոտները... էլ ինչ է պետք երկիրը հիմնովին քանդելու համար...

Задержан сын депутата НС
Очередной инцидент с участием сына депутата парламентской фракции Республиканской партии Армении Наапета Геворкяна Артака Геворкяна был зарегистрирован сегодня в Армавирской области. В настоящее время в областном управлении полиции начальник ведомства Арам Закарян проводит совещание, которое, по сведениям “Hetq”-а, связано с упомянутым событием.
Несколько минут назад полиция распространила сообщение, в котором, однако, не отмечается, что к инциденту причастен сын депутата-республиканца.
Согласно сообщению, сегодня в 03.35 из ереванского управления полиции в армавирское отделение поступил сигнал о том, что им позвонил Вираб А., 1987 г.р., который сообщил, что неизвестный, выйдя из автомобиля “ГАЗ-24”, под угрозой оружия похитил принадлежащий ему автомобиль “ВАЗ-2106”.
Прибывшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что в упомянутый день около 03.30 Артак Г., 1982 г.р., находясь за рулем автомобиля “ГАЗ-24”, вышел из машины возле школы села Сардарапат Армавирской области и, угрожая пистолетом, остановил атвомобиль “ВАЗ-2106”, за рулем которого находился Вираб А., заставил его и находившихся в машине пассажиров выйти и, оставив автомобиль “ГАЗ-24”, уехал на машине “ВАЗ-2106”.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст.183, п.3 ч.3 ст.183 и ч.1 ст.235 УК РА. Артак Геворкян задержан.
По нашим сведениям, инцидент произошел недалеко от принадлежащей депутату газозаправочной станции. Артаку Геворкяну нужно было заправить свою машину, но он не хотел стоять в очереди и решил пойти на такой шаг.
Отметим, что в Армавирской области сын Наапета Геворкян всегда отличался своим антиобщественным поведением, однако каждый раз он выходил сухим из воды. 6 апреля с.г. при непосредственном участии Артака Геворкяна был похищен и жестоко избит кандидат в депутаты от 21-го избирательного округа Армавирской области Меружан Мхоян. Мы уже не говорим о поведении Артака Геворкяна во время парламентских выборов 6 мая, однако полиция и тогда предпочла закрыть глаза на его поступки.