Սպանվել են Սիրիայի պաշտպանության նախարարն ու փոխնախարարը
Այսօր Սիրիայի մայրաքաղաք Դամասկոսում գտնվող ազգային անվտանգության ծառայության շենքում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով սպանվել են երկրի պաշտպանության նախարար Դաուդ Ռաջիհան և փոխնախարար Ասսեֆ Շաուկաթը: Վերջինը նաև Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադի քրոջ ամուսինն է:
Հղում անելով Սիրիայի պետական հեռուստաընկերությանը՝ CNN-ը հայտնում է, որ պայթյունը որոտացել է այն ժամանակ, երբ պաշտպանության նախարարն ու փոխնախարարը մասնակցում էին հանդիպման՝ նախարարների և անվտանգության ծառայության պաշտոնյաների հետ:
Պայթյունի հետևանքով վիրավորվել են հանդիպմանը մասնակցող այլ պաշտոնյաներ ևս:
Դաուդ Ռաջիհան և Ասսեֆ Շաուկաթը Սիրիայում 16 ամիս առաջ սկսված ապստամբության ընթացքում սպանված ամենաբարձրաստիճան պաշտոնյաներն են:

Убиты министр и замминистра обороны Сирии
Министр обороны страны Дауд Раджа и его заместитель Ассеф Шаукат были убиты сегодня вследствие взрыва в здании Службы национальной безопасности в столице Сирии Дамаске. Шаукат является также супругом сестры президента Сирии.
Телекомпания CNN со ссылкой на сирийское государственное телевидение сообщает, что взрыв прогремел в тот момент, когда министр и замминистра обороны участвовали во встрече с министрами и сотрудниками службы безопасности.
В результате взрыва ранения получили также участвовавшие во встрече другие должностные лица.
Дауд Раджихан и Ассеф Шаукат – самые высокопоставленные лица, убитые в ходе начавшегося 16 месяцев назад восстания.