Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է Զբաղվածության ռազմավարական ծրագրի նախագիծը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Զբաղվածության ռազմավարական ծրագրի նախագիծը: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Քննարկման ընթացքում ներկայացվել են ծրագրով սահմանված առաջնահերթությունները, նպատակները, առկա հիմնախնդիրներն ու դրանց լուծման եղանակները: Ծրագրի նպատակն է խթանել զբաղվածությունը՝ մրցունակ աշխատուժի ձևավորման և բարձր արտադրողական աշխատանքային հնարավորությունների ընդլայնման միջոցով: Ընդգծվել է, որ սահմանված նպատակների իրականացմամբ նախատեսվում է, մասնավորապես, կանանց զբաղվածության աճ՝ աշխատաշուկայում նրանց ներուժի ամբողջական և երկարաժամկետ իրացման, ինչպես նաև կանանց ձեռներեցության զարգացման նպատակով՝ մասնավորապես խթանելով միջին տարիքի (30-40) կանանց զբաղվածությունը:
Ծրագրի շուրջ ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, ներկայացվել են տեսակետներ ծրագրի տարբեր կետերի շուրջ:
Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է ամփոփել քննարկման ընթացքում առաջացած հարցերը, ներկայացված առաջարկությունները, դրանց հիման վրա լրամշակել և վերջնական տեսքի բերել ռազմավարական ծրագրի նախագիծը:

Под председательством премьер-министра Пашиняна обсужден проект Стратегической программы занятости
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого был обсужден проект Стратегической программы занятости.
В ходе обсуждения были представлены установленные в программе приоритеты, цели, существующие проблемы и пути их решения. Целью программы является повышение занятости путем создания конкурентоспособной рабочей силы и расширения возможностей высокопроизводительной работы. Было подчеркнуто, что реализация обозначенных целей предусматривает, в частности, увеличение занятости женщин в целях полной и долгосрочной реализации их потенциала на рынке труда, а также развития женского предпринимательства, в частности, путем стимуляции занятости женщин среднего возраста (30-40 лет).
Состоялся обмен мнениями, были представлены мнения по различным пунктам программы.
Никол Пашинян поручил обобщить возникшие в ходе обсуждения вопросы, озвученные предложения, на их основе доработать проект стратегической программы.