Ոստիկանության կողմից հատուկ միջոցների կիրառումը Բաղրամյան պողոտայում (լուսանկարներ)
Հունիսի 12-ին՝ խորհրդարանում ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանից հետո, երբ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մասնակիցները շրջափակեցին Ազգային Ժողովի շենքի մուտքերը՝ փորձելով խոչընդոտել այնտեղ գտնվող Կառավարության անդամների ելումուտը, ոստիկանությունը ուժ եւ հատուկ միջոցներ կիրառեց։
Բազմաթիվ քաղաքացիներ վնասվածքներ են ստացել։ Ոմանք տեղում են բուժօգնություն ստացել, ոմանք տեղափոխվել են հիվանդանոցներ։ Ըստ Առողջապահության նախարարության՝ բախումների հետևանքով բուժօգնության է դիմել 55 քաղաքացիական անձ և ոստիկան։

Полиция применила спецсредства против участников штурма здания армянского парламента (фото)
По завершении правительственного часа, который состоялся на заседании Национального Собрания сегодня, 12 июня, участники движения “Тавуш во имя Родины” заблокировали здание парламента с тем, чтобы не допустить перемещение членов правительства. В ответ полиция применила силу и спецсредства.
Многие граждане получили телесные повреждения. Некоторым из них медицинская помощь была оказана на месте, другие были доставлены в больницы.
По данным Министерства здравоохранения, в медучреждения обратились 55 гражданских лиц и полицейских, пострадавших во время столкновений на проспекте Баграмяна.