Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին Դերբենտում և Մախաչկալայում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Հեռագրում ասված է.
Խոր ցավով ընդունեցի Դերբենտում և Մախաչկալայում տեղի ունեցած և անմեղ քաղաքացիների և իրավապահների մահվան պատճառ դարձած սարսափելի ահաբեկչությունների մասին ողբերգական լուրը։
Հայաստանի Հանրապետությունը խստորեն դատապարտում է այս ահաբեկչությունը և անընդունելի է համարում բռնության ցանկացած դրսևորում։
Խնդրում եմ Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից կարեկցանքի և զորակցության խոսքեր փոխանցել զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին, իսկ բոլոր տուժածներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում»»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Armenian Nikol Pashinyan sent the following telegram of condolence to Russian President Vladimir Putin following Sunday’s terrorist attacks in Dagestan that killed scores of civilians and police.
Gunmen attacked synagogues and churches in the cities of Makhachkala and Derbent in the predominantly Muslim region of Dagestan on the Caspian Sea.
“I received with deep sorrow the tragic news about the terrible terrorist attacks that took place in Derbent and Makhachkala and caused the death of innocent citizens and law enforcement officers.
The Republic of Armenia strongly condemns this act of terrorism and considers any manifestation of violence unacceptable.
On behalf of the people of Armenia and myself, I would like to convey words of sympathy and support to the families and relatives of the victims, and I wish all the victims a speedy recovery.”