Արարատ Միրզոյանը Պաղեստինի ԱԳ նախարարի հետ հեռախոսազրույց է ունեցել
Հունիսի 24-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Պաղեստինի Պետության վարչապետ, արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Մոհամմեդ Մուստաֆայի հետ։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
«Պաղեստինի վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի կողմից Պաղեստինի ճանաչման հարցում ցուցաբերված սկզբունքային մոտեցման համար:
ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ ՀՀ որոշումը հիրավի պայմանավորված է «երկու պետություն» սկզբունքով կարգավորմանն աջակցելու, մարդկային մեծ կորուստների հանգեցնող իրավիճակի հանգուցալուծման կարևորության հարցում հետևողական դիրքորոշմամբ:
Անդրադարձ է կատարվել երկկողմ հարաբերությունների և քաղաքական երկխոսության զարգացման հարցերի»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Armenian Foreign Affairs Minister Ararat Mirzoyan and Palestine Minister of Foreign Affairs and Expatriates Mohammed Mustafa, by telephone today, discussed steps to expand political relations between the two states following Armenia’s recent recognition of the State of Palestine.
Mirzoyan stressed the decision was based on Armenia’s support of a two-state solution to the Israeli-Palestinian conflict and the need to prevent further human suffering.
Mustafa expressed his gratitude for the principled approach shown by Armenia regarding the recognition of Palestine.