Որսագողությունը բացահայտվել է
Նախօրեին՝ ժամը 05:50-ին, ոստիկանության Մեղրիի բաժնի ծառայողները որսագողություն կատարելու կասկածանքով «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենայով բերման են ենթարկել 37-ամյա մի տղամարդու:
Ավտոմեքենայի սրահից հայտնաբերվել է 16 մմ տրամաչափի երկփողանի որսորդական հրացան, ինքնաշեն և գործարանային արտադրության դանակներ: Սրահում հայտնաբերվել է նաև 10 կգ միս՝ նապաստակի և վայրի խոզի:
Ըստ բերման ենթարկվածի հայտարարության` վայրի խոզն ու նապաստակը ինքը որսացել է նույն օրը՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում, Վանք-Մեղրի ճանապարհին:
«Հայտնաբերվածն ուղարկվել է փորձաքննության: Կատարվում է հետաքննություն»,- տեղեկացնում է ոստիկանության լրատվության վարչությունը:

Выявлен случай браконьерства
Накануне в 05.50 сотрудники Мегринского отделения полиции по подозрению в совершении браконьерства подвергли приводу 37-летнего мужчину, находившегося за рулем автомобиля марки "ВАЗ-2121".
В салоне машины было обнаружено двуствольное ружье 16 калибра, самодельный и заводского призводства ножи, а также 10 кг мяса зайца и дикого кабана.
По словам подвергнутого приводу лица, на кабана и зайца он охотился в этот день около 01.30 на дороге Ванк-Мегри.
Оружие и мясо отправлено на экспертизу. Проводится следствие. Об этом сообщает пресс-служба полиции РА.