Դատարանը վճիռ կայացրեց հօգուտ Վլադիմիր Գասպարյանի
Այսօր Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ալեքսեյ Սուքոյանը մերժեց «Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ» ՀԿ-ի հայցն ընդդեմ Վլադիմիր Գասպարյանին:
Հիշեցնենք, որ հայցվորը վիճարկում էր Վլադիմիր Գասպարյանի հնչեցրած հետևյալ արտահայտությունները՝ «20 տարեկան պոչիկներով լակոտներին, որ բերել են Հելսինկյան կազմակերպությունները, ու էդ լակոտների բերանների արտահայտություններն անձնական վիրավորանք են հասցնում: Երբ փսլնքոտ լակոտը երկիր պահած, երկրի համար տուժած մարդուն վիրավորում է լկտի բացականչություններով, ես դա չեմ հանդուրժելու… Նրանք անպատվում են պաշտպանության նախարարին, ասելով՝ էդ միոտանին: Ես ասում եմ՝ էդ չորսոտանիներիցդ շատ գործ է անում մեր միոտանին, չէ՞ որ էդ մարդն ինչ որ արել է, ես չեմ պաշտպանում, արել է էս երկրի համար, որ էդ ոտքը կորցրել է»:
«Ոնց կարող է մարդու սիրտ ցավա, երբ նա մտածում է՝ ինչքան աղմկահարույց, ինչքան վատ դեպք պատահի, էնքան լավ է, որովհետև դրա վրա ավելի շատ փող կարող է աշխատի»:
Հայցվոր կողմը պահանջում էր, որ պատասխանող Վ.Գասպարյանը հրապարակավ ներողություն խնդրի «Հրապարակ» թերթի և հեռուստատեսային «Զինուժ» ծրագրում Արթուր Սաքունցի գործարար համբավին վնասած զրպարտչական արտահայտությունների համար և հատուցի 10 դրամ:

Суд принял решение в пользу Владимира Гаспаряна
Судья суда общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш Алексей Сукоян сегодня отклонил иск ванадзорского офиса Хельсинкской гражданской ассамблеи против начальника полиции РА Владимира Гаспаряна.
Напомним, что истец оспаривал озвученные В.Гаспаряном следующие выражения: "20-летние щенки с завязанными в хвостик волосами, которых привели хельсинкские организации, и озвученные этими щенками высказывания наносят личное оскорбление. Я не признаю того, что какой-то слюнтяй наглыми выражениями оскорбляет человека, который защищал страну, который пострадал за нее. Они оскорбляют министра обороны, называя его одноногим. А я говорю, что наш одноногий делает больше, чем эти четвероногие. Я его не защищаю, но все, что этот человек делал, он делал ради нашей страны. Он ногу из-за этого потерял".  "Как может у человека болеть душа, если он рассуждает так: чем больше скандала, чем больше плохих событий, тем лучше, потому что на этом он сможет заработать больше денег".
Истец требовал, чтобы ответчик Владимир Гаспарян принес публичные извинения за высказанные им в газете "Грапарак" и телепередаче "Зинуж" клеветнические выражения, порочащие деловую репутацию Артура Сакунца, и выплатил в качестве компенсации 10 драмов.