«Yerevan Dialogue 2024» միջազգային ֆորումի մեկնարկը տրվեց Արմենիա Վայն գինեգործարանում
Հայաստանն առաջիկա օրերին երկխոսության հարթակ է ՝ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի քաղաքացիական-քաղաքական հասարակության համար։
ՀՀ ԱԳՆ կողմից կազմակերպած «Yerevan Dialogue 2024» միջազգային ֆորումը կմիավորի քաղաքագետներին, քաղաքական գործիչներին գործարար հասարակությանը՝ քննարկելու ժամանակակից կարևորագույն մարտահրավերներն ու գտնելու փոխգործակցության նոր հորիզոններ։
«Երևան Դիալոգ 2024» միջազգային ֆորումի մասնակիցները Հայաստանի հետ ծանոթությունը սկսեցին Արմենիա Վայն այցելությունից։ Հարյուրավոր դիվանագետներ, բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և գործարարներ Արմենիա Վայն գինեգործարանում էին՝ բացահայտելու Հայաստանը։
Հայկական խոշորագույն գինեգործական ընկերությունը՝ որպես ֆորումի գործընկեր, աշխարհի ավելի քան 20 երկրներից ժամանած պատվիրակություններին հյուրընկալեց գործարանում՝ հայկական գինու և մշակույթի ճանաչելիության նպատակով։
Սա հրաշալի առիթ էր ընկերության համար ՝ միջազգային գործընկերներին և հյուրերին հավուր պատշաճի ներկայացնելու իր արտադրանքը և զարգացման ծրագրերը։
Երևանյան երկխոսության մասնակիցներն Արմենիա Վայնում ծանոթացան հայկական մշակույթին, ճարտարապետությանը, քանդակագործությանը, հայկական գինեգործության և կոնյակագործության հարուստ անցյալին և ժամանակակից տեխնոլոգիաներին, ինչպես նաև այցելեցին Հայաստանի գինու պատմության թանգարան։
Միջոցառման հյուրերը, հայկական էթնոջազային երաժշտության ներքո՝ հայկական անզուգական գինիների շնորհիվ բացահայտեցին նաև հայկական տերուարի համն ու բույրը։
ՀՀ ԱԳՆ-ի նախաձեռնած «The Yerevan Dialogue» ֆորումի գործընկերներն են Արմենիա Վայն, Դիջիթեյն, Իմեջին Լայֆ ընկերությունները, Նոա ՖԱ-ը և Հայաստանի գինու պատմության թանգարանը։

Открытие международного форума "Ереванский диалог 2024" на винодельне "Армения Вайн"
В ближайшие дни Армения станет площадкой диалога для гражданско-политического общества Европы и Центральной Азии.
Организуемый МИД РА международный форум «Ереванский диалог 2024» соберет политологов, политиков и бизнес-сообщество для обсуждения важнейших современных вопросов и поиска новых горизонтов взаимодействия.
Участники международного форума «Ереванский диалог 2024» начали знакомство с Арменией с посещения компании «Армения Вайн». Сотни дипломатов, высокопоставленных чиновников и бизнесменов посетили винодельню «Армения Вайн», чтобы открыть для себя Армению.
Как партнер форума, крупнейшая армянская винная компания приняла на заводе делегации из более чем 20 стран мира с целью распространения армянского вина и культуры.
Для компании это была прекрасная возможность достойно представить свою продукцию и планы развития международным партнерам и гостям.
На выставке «Армения Вайн» участники ереванского диалога ознакомились с армянской культурой, архитектурой, скульптурой, богатым прошлым и современными технологиями армянского виноделия и производства коньяка, а также посетили Музей истории вина в Армении.
Гости мероприятия открыли для себя вкус и аромат армянского терруара под армянскую этно-джазовую музыку, наслаждаясь несравненными армянскими винами.
Партнерами форума «Ереванский диалог», инициированного МИД РА, являются компании «Armenia Wine», «Digitain», «Imagine  Live», «Noah FC» и Музей истории вина Армении.