Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Չինաստանի պաշտպանության նախարարին
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 12-ին հանդիպել է ՉԺՀ պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունի հետ:
ՊՆ հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների միջև բարձր մակարդակով հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ պաշտպանության բնագավառում։
«Կողմերը նաև ընդգծել են, որ վերջին տարիների ընթացքում ռազմական համագործակցությունը նկատելիորեն առաջընթաց է ապրել՝ ընդգրկելով նոր ուղղություններ։ Նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել Հայաստան-Չինաստան համագործակցությունն էլ ավելի զարգացնելու, ներառյալ բարձրաստիճան շփումները երկու երկրների զինված ուժերի միջև։ Քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Сурен Папикян встретился с министром обороны КНР Дун Цзюнем
В рамках визита в Китайскую Народную Республику 12 сентября Министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с министром обороны КНР адмиралом Дун Цзюнем.
По данным Минобороны, в ходе встречи отметили важность отношений между двумя странами на высоком уровне в различных сферах, в том числе в сфере обороны.
"Также подчеркнули, что за последние годы военное сотрудничество значительно продвинулось вперед, в том числе по новым направлениям. Выразили готовность к дальнейшему развитию сотрудничества Армения-Китай, включая контакты на высоком уровне между Вооруженными силами двух стран. Был также обсужден ряд вопросов, касающихся международной и региональной безопасности",- сообщает Минобороны.