Լայնածավալ վերազինում Team Telecom Armenia-ի ցանցում․ հնարավոր է նկատվեն սահմանափակումներ ֆիքսված կապի ու ինտերնետ ծառայություններում
Team Telecom Armenia-ն տեղեկացնում է, որ Ընկերությունը ցանցային ենթակառուցվածքների և ծրագրային ապահովման արդիականացման ծրագիր է մեկնարկել։
«Վերազինման աշխատանքները կսկսվեն սեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 20:00-ին և կավարտվեն հոկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 15:00-ին։ Այս ժամանակահատվածում անհասանելի կլինեն վճարումները, այդ թվում՝ ընկերության գրասենյակներում, My Team հավելվածի, բանկային և երրորդ կողմի ծառայությունների միջոցով։ Հնարավոր է նկատվեն սահմանափակումներ բջջային, ֆիքսված կապի ու ինտերնետ ծառայություններում, ինչպես նաև My Team հավելվածի աշխատանքում։
Վերազինման արդյունքում կթարմացվեն ցանցային ու սերվերային սարքավորումները և ծրագրային ապահովումը, որը կառավարում է ընկերությունում առկա բոլոր այլ համակարգերն ու հաճախորդների սպասարկման ընթացքը։
Արդիականացման այս ծրագիրն իրականացվում է ծառայությունների ու սպասարկման որակը նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով։
Հնարավոր անհարմարությունների համար կանխավ հայցում ենք բաժանորդների ներողամտությունը և շնորհակալություն ենք հայտնում ըմբռնման համար»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Широкомасштабная модернизация в сети Team Telecom Armenia
Team Telecom Armenia объявляет о проведении самой масштабной в истории компании модернизации сетевой инфраструктуры и программного обеспечения.
Работы по модернизации начнутся вечером 30 сентября в 20:00 и завершатся 1 октября в 15:00. В этом промежутке времени по всей стране будут недоступны платежи, в том числе в офисах компании, через приложение My Team, банковские и сторонние сервисы. Возможны прерывания в предоставлении услуг мобильной и фиксированной связи, интернета и работе приложения My Team.
По итогам переоснащения в компании обновится сетевое и серверное оборудование, а также программное обеспечение, которое координирует работу всех систем компании, в том числе, процесс обслуживания клиентов.
Модернизация реализуется с целью поднять качество услуг и обслуживания на качественно новый уровень.