UBPay-ի դրամական փոխանցումներն արդեն հասանելի են Յունիբանկի մոբայլ հավելվածում
UBPay հայաստանյան դրամական փոխանցումների վճարահաշվարկային համակարգն ու Յունիբանկը հայտարարում են Հայաստանից Ռուսաստան և հակառակ ուղղությամբ UNIMobile հավելվածի միջոցով դրամական փոխանցումների մեկնարկի մասին։ UBPay-ի գործընկերը Ռուսաստանում Kwikpay միջազգային վճարային համակարգն է:
Ծառայությունից օգտվելը շատ հարմար է։ UNIMobile հավելվածում հարկավոր է բացել «Միջազգային փոխանցումներ- UBPay» բաժինը, ապա ընտրել՝ «Ուղարկել փոխանցում» կամ «Ստանալ փոխանցում», և լրացնել անհրաժեշտ տվյալները: Փոխանցում իրականացնելու համար բավարար է իմանալ ստացողի անուն-ազգանունն ու հայրանունը և նշել արժույթն ու գումարի չափը։
Հայաստանից փոխանցումը հնարավոր է իրականացնել ՀՀ դրամով և ռուբլով, իսկ Ռուսաստանում ստանալ ռուբլով։ Միջնորդավճարը կազմում է 0%, եթե փոխանցվող գումարի արժույթը տարբեր է տրամադրման գումարի արժույթից, և 1%, եթե արժույթը չի փոխարկվում: Մեկ փոխանցման առավելագույն գումարը կազմում է 5 մլն ՀՀ դրամ կամ 500 000 ռուբլի։
Հայաստանում փոխանցումը կարելի է ստանալ բանկային հաշվին, քարտին կամ կանխիկ: Փոխանցումը մոբայլ հավելվածով ստանալու համար անհրաժեշտ է մուտքագրել նույնականացման կոդը, նշել գումարի չափն ու արժույթը՝ ՀՀ դրամ կամ ռուբլի, ապա ընտրել բանկային հաշվեհամարը կամ քարտը, որին փոխանցվելու են դրամական միջոցները։
Հաճախորդների համար միջազգային փոխանցումներն ամենապահանջված ծառայություններից են, և Յունիբանկի համար չափազանցած կարևոր է հաճախորդներին առաջարկել առավել շահավետ պայմաններ, ինչպես նաև հարմարավետ և ժամանակակից սպասարկում։ Բանկը, UBPay-ի հետ համատեղ, հետևողականորեն կընդլայնի միջազգային փոխանցումների աշխարհագրությունը՝ ապահովելով դրամական փոխանցումների պարզ, արագ և հարմար տարբերակ։
Յունիբանկի մոբայլ հավելվածը հասանելի է հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով։ UNIMobile հավելվածը կարող եք ներբեռնել App Store-ից և Google Play-ից։

Денежные переводы UBPay стали доступны в мобильном приложении Юнибанка
Армянская платежно-расчетная система денежных переводов UBPay и Юнибанк объявили о запуске сервиса денежных переводов из Армении в Россию и в обратном направлении в мобильном приложении UNIMobile. Партнером UBPay в России является международная платежная система денежных переводов Kwikpay.
Воспользоваться сервисом очень просто. В приложении UNIMobile нужно открыть раздел «Международные переводы» - UBPay, затем выбрать опцию «Отправить перевод» или «Получить перевод» и ввести требуемые данные. Для отправки перевода достаточно знать ФИО получателя, и указать сумму и валюту перевода.
Перевод из Армении можно отправить в драмах РА и российских рублях, а получить в России — в рублях. Комиссия за перевод составляет 0%, если валюта оплаты перевода отличается от валюты выдачи, и 1%, если валюта не конвертируется. Максимальная сумма перевода: 5 млн драмов РА или 500 000 российских рублей.
В Армении перевод можно получить на банковский счет или на карту, а также наличными в филиалах банка. Для получения перевода в мобильном приложении необходимо внести код идентификации, указать сумму перевода и валюту: драмы РА или российские рубли, затем выбрать банковский счет или карту, на которую будут зачислены средства.
Международные переводы являются одной из самых востребованных услуг среди клиентов, и для Юнибанка крайне важно предложить клиентам максимально выгодные условия и современный функционал. Банк совместно с UBPay последовательно будет расширять географию трансграничных переводов, чтобы обеспечить трудовым мигрантам простой, быстрый и удобный способ перевода денег.
Мобильное приложение Юнибанка доступно на армянском, английском и русском языках. Приложение UNIMobile можно скачать в App Store и Google Play․