Վարչապետն այցելել է Ֆրանկոֆոնիայի ավանում բացված հայկական տաղավար
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն, որն աշխատանքային այցով Փարիզում է՝ հոկտեմբերի 4-5-ը մասնակցելու Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության հերթական գագաթնաժողովին, այցելել է Փարիզի Centquatre-Paris մշակութային կենտրոն։ Այստեղ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում գործում է Ֆրանկոֆոնիայի ավանը:
«Նիկոլ Փաշինյանը եղել է ավանում բացված հայկական տաղավարում, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին: Պատասխանատուները համոզմունք են հայտնել, որ տաղավարի այցելուներին կկարողանան լավագույնս ներկայացնել Հայաստանը, նրա պատմությունն ու մշակույթը:

Премьер-министр Пашинян посетил действующий в рамках “Деревни франкофонии” армянский павильон
Премьер-министр Никол Пашинян посетил в Париже культурный центр Centquatre-Paris, где в рамках саммита Международной организации Франкофонии действует “Деревня франкофонии”.
Никол Пашинян посетил армянский павильон и ознакомился с представленными экспонатами. Ответственные лица выразили уверенность, что смогут наилучшим образом представить посетителям павильона Армению, ее историю и культуру.
Посетители также могут совершить виртуальный визит в Армению. 4-5 октября во Франции пройдет очередной саммит Международной организации Франкофонии.