Պատգամավորը հերքում է, որ իր զինվոր որդին ընդունակ է բռնություններ իրականացնել
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հրանտ Գրիգորյանը «Հետքի» հետ զրույցում հերքում է երեկ տարածված այն լուրերը, թե իր տղան` Թաթուլ Գրիգորյանը, ով ծառայում է ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկում, զորամասում անօրինականություններ, բռնություններ ու ճնշումների է ենթարկում զինվորներին:
Հիշեցնենք, որ երեկ ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը շարքային Թաթուլ Գրիգորյանի արարքների մասին անանուն նամակ էր տարածել:
«Նման բան չի կարող լինել: Ինչ նկարագրված է, ամբողջը սուտ է: Երեւի ինձ են ցանկացել վատություն անել այդ քայլով: Դժվարանում եմ ասել` այս լուրերը քաղաքական դրդապատճառներ ունեն, թե ոչ»,- հավելեց պատգամավորը:
Հրանտ Գրիգորյանն այս պահին Հայաստանում չէ, սակայն վստահ է, որ իր որդին նման արարքների ընդունակ չէ. «Խաչն իմն է, ուրեմն զորությունը ես չգիտե՞մ»:

Депутат отрицает, что служащий в армии его сын способен на насилие
Депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Грант Григорян в беседе с “Hetq”-ом опроверг распространившиеся вчера сведения о том, что его сын Татул Григорян, который служит в одной из воинских частей Вооруженных сил РА, допускает беззакония, в частности, подвергает солдат насилию и оказывает на них давление.
Напомним, что вчера ванадзорский офис Хельскинской ассамблеи Армении распространил анонимное письмо, в котором рассказывалось о поступках Татула Григоряна.
“Этого не может быть. То, что описано, абсолютная ложь. Этим шагом, видимо, хотели подставить меня. Затрудняюсь сказать, имеет эта информация политические мотивы или нет”,- добавил депутат.
В настоящий момент Грант Григорян отсутствует из Армении, однако он уверен, что его сын не способен на подобные поступки.