Ապլիկացիայի մանկական մրցույթ` Շուշիում
Հուլիսի 24-ին ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության նախարարության և «Նարեկացի» արվեստի միության Շուշիի կենտրոնի համագործակցության շնորհիվ կայացավ «Հայրենիք» թեմայով ապլիկացիայի մանկական մրցույթ: Մրցույթը տեղի ունեցավ ՆԱՄ Շուշիի կենտրոնում և պատկանում էր «Հակոբ Գյուրջյան» քանդակագործության միջազգային երկրորդ սիմպոզիումի միջոցառումների շարքին:
Մրցույթին մասնակցեց ՆԱՄ Շուշիի կենտրոնի նկարչության և մանրանկաչության դասարաններ հաճախող թվով քսան երեխա:
Մրցույթի ընթացքում թիմային աշխատանքների շրջանակներում արված գործերը կգնահատի սիմպոզիումին մասնակցող քանդակագործներից և նկարիչներից կազմված ժյուրին:
Մրցույթի արդյունքների մասին կհայտարարվի «Հակոբ Գյուրջյան» քանդակագործության միջազգային երկրորդ սիմպոզիումի փակման պաշտոնական արարողության ժամանակ, որը տեղի կունենա հուլիսի 31-ին: Այս մասին հայտնում է նարեկացի արվեստի միության Շուշիի կենտրոնը:

Children's Applique Contest with the Theme "Fatherland"
On 24th July the ministry of culture and youth affairs of NKR together with NAI Shoushi centre organized children's applique contest with the theme "Fatherland". The contest has taken place at NAI Shoushi centre and belongs to the events of the second international symposium of sculpture "Hakob Gyurjyan".
20 pupils of miniature and drawing classes of NAI Shoushi centre took part in the contest. The works of the teams made during the contest were appraised by the jury of sculptors and painters participating in the symposium. The results of the contest will be announced during the official closing of the second international symposium of sculpture "Hakob Gyurjyan", which will take place on 31th july.