ԷՖԵՍ-ը ներկայացնում է քաղցկեղից ապահովագրության միջազգային նոր պրոդուկտ՝ EFES Oncocare
ԷՖԵՍ-ը անհատների, ընտանիքների և ընկերությունների համար մեկնարկում է օնկոլոգիական հիվանդություններից ապահովագրության EFES Oncocare պրոդուկտի վաճառքները։
Միջազգային ստանդարտներին համապատասխան EFES Oncocare պրոդուկտը տրամադրում է ֆիքսված դրամական հատուցում Հայաստանում մահվան 2-րդ ամենատարածված պատճառի՝ քաղցկեղի ախտորոշման դեպքում, ինչպես նաև տրամադրում է բժշկական մասնագիտական երկրորդ կարծիքի (MSO) հնարավորություն նշանակված բուժման, ախտորոշման կամ հետազոտության արդյունքների վերաբերյալ։
Այս յուրահատուկ միջազգային պրոդուկտը մշակված է շվեյցարական աշխարհահռչակ Swiss Re վերաապահովագրական ընկերության և բժշկական երկրորդ կարծիքի տրամադրման մեջ մասնագիտացած ամերիկյան Mediguide ընկերության հետ համատեղ, որն էլ հնարավորություն է տալիս ընկերության հաճախորդներին օգտվել նույն բուժական մակարդակից, որն առկա է աշխարհի ամենազարգացած առողջապահական համակարգերում։
EFES Oncocare-ն առանձնանում է իր հասանելիությամբ. կախված տարիքից՝ ամսական սկսած ընդամենը 420 դրամից, հնարավոր է ստանալ 4,000,000 ՀՀ դրամից մինչև 30,000,000 ՀՀ դրամ հատուցում՝ ինվազիվ քաղցկեղի և ուղեղի, ողնուղեղի բարորակ ուռուցքի դեպքում ամբողջությամբ, իսկ նախաինվազիվ փուլում՝ գումարի 10%-ի չափով, որի տնօրինման հարցում անձն ազատ է։ Օրինակ 35 տարեկան անձի ամսական ապահովագրավճարը 4,000,000 ՀՀ դրամ ծածկույթի համար կկազմի ընդամենը 1,620 դրամ։
Ի լրումն ֆինանսական աջակցության՝ EFES Oncocare-ը հնարավորություն է տալիս օգտվել Mediguide-ի բժշկական երկրորդ կարծիքի տրամադրումից՝ ստանալով բուժման պլանի կամ ախտորոշման մասին կարծիք միջազգային լավագույն կլինիկաների կոնսիլիումի կողմից։ Կլինիկաների ցանկում են Ամերիկյան Harvard Medical School, Cedars Sinai, Texas Children’s hospital, Գերմանական Charite, Sana Hospital Group, Անգլիական NHS King’s College Hospital և շատ այլ հեղինակավոր հիվանդանոցներ։
Սխալ ախտորոշման կամ սխալ բուժման հետևանքները կարող են լինել ծանր՝ ազդելով կյանքի որակի վրա և հանգեցնելով հաշմանդամության կամ նույնիսկ՝ մահվան: 2022 թ․-ին Mediguide-ի գնահատած դեպքերի 91,43%-ից 3,20%-ի դեպքում եղել է ախտորոշման փոփոխություն, իսկ 88,23%-ի դեպքում՝ բուժման պլանի փոփոխություն։
Կարող են ապահովագրվել 0-80 տարեկան անձինք՝ առանց նախնական բժշկական զննություն անցնելու, իսկ մինչև 21 տարեկան երեխաները անվճար ներառված են ծնողի ծածկույթի մեջ՝ անկախ երեխաների քանակից:
Պրոդուկտը հնարավոր է ձեռք բերել առցանց և վճարել ամսական բաժանորդագրության սկզբունքով, այսինքն կցելով քարտը՝ ավտոմատացնել պայմանագրի ամսական վճարումները։ Քարտը կցելու մասին ավելին կարող եք կարդալ այստեղ։
ԷՖԵՍ ապահովագրական ընկերությունը շարունակում է իր միտումը՝ հայաստանյան շուկա բերել նորարարական, հաճախորդամետ և միջազգային լուծումներ։
EFES Oncocare-ի մասին ավելին կարող եք իմանալ այստեղ կամ զանգահարելով ընկերության շուրջօրյա զանգերի կենտրոն՝ 010 700 800 հեռախոսահամարով։ Ձեզ հետաքրքրող հարցերը կգտնեք՝ հետևելով ԷՖԵՍ-ի սոցիալական ցանցերին։

EFES Oncocare, developed in accordance with international standards, offers a fixed monetary benefit upon cancer diagnosis։ the second leading cause of death in Armenia. Additionally, it provides access to a Medical Second Opinion (MSO) on the prescribed treatment, diagnosis, or test results.
This exceptional product is the result of a collaboration with the globally renowned Swiss Re reinsurance company and Mediguide, a U.S.-based leader in providing second medical opinions. Through this partnership, EFES clients gain access to the same high standard of healthcare found in the world’s most advanced medical institutions.
EFES Oncocare is affordable. Depending on age, monthly premiums start at just 420 AMD, offering coverage ranging from 4,000,000 AMD to 30,000,000 AMD for invasive cancer and benign brain and spinal cord tumors. For pre-invasive cancer, 10% of the sum insured is provided, giving the beneficiaries full discretion over the use of the funds. For example, a 35-year-old individual would pay only 1,620 AMD for 4,000,000 AMD coverage.
In addition to financial support, EFES Oncocare provides access to the Medical Second Opinion service from Mediguide. Customers receive expert opinions on treatment plans or diagnoses from renowned international clinics, including Harvard Medical School, Cedars Sinai, Texas Children’s Hospital, Germany’s Charité, Sana Hospital Group, the UK’s NHS King’s College Hospital, and many more.
The consequences of misdiagnosis or incorrect treatment can be severe, affecting quality of life and potentially leading to disability or even death. In 2022, among the cases evaluated by Mediguide, 3.20% resulted in a change of diagnosis, while 88.23% resulted in a change of treatment plan.
EFES Oncocare is available to individuals aged 0-80 without requiring a prior medical examination. Additionally, children up to 21 years old are automatically included under the parent’s policy at no extra cost, regardless of the number of children.
The product can be purchased online with the option to automate monthly payments by attaching a bank card. Learn more about how to link your card here.
EFES continues its commitment to bringing innovative, customer-focused, and international solutions to the Armenian market.
To learn more about EFES Oncocare, visit here or call the company’s 24/7 call center at 010 700 800.