Արդարադատության նախարարը գերադասում է դոլարն ու եվրոն
Արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանն անցյալ տարվա տվյալներով բավականին խնայողություններ ունի, սակայն նախընտրում է դրանք պահել ոչ թե ազգային արտարժույթով, այլ դոլարով ու եվրոյով: Նույն կերպ վարվում է նաեւ նախարարի կինը:
Ըստ գույքի ու եկամուտների 2011թ. տվյալներին՝ Հրայր Թովմասյանն ունի 6750 եվրո եւ 70 հազար դոլար: 2011թվականի սկզբին նախարարն ունեցել է 120 հազար դոլար:
Նշենք, որ Հրայր Թովմասյանը 2011 թվականին ունեցել է 7 միլիոն 491 հազար 866 դրամի եկամուտ, որից 3 միլիոն 771 հազար 866 դրամը աշխատավարձն է (3 միլիոն 171 հազար 866 դրամն եւ 600 հազար դրամ), 3 միլիոն դրամը` «այլ եկամուտները», որն անհասկանալի ձեւակերպում է, իսկ 720 հազար դրամը փոխառություն է:
Արդարադատության նախարարն անցյալ տարի 37 միլիոն դրամով օտարել է մեկ բնակարան եւ 60 միլիոն 532 հազար դրամով ձեռք է բերել նորը:
Կինը` Լամարա Խուդավերդյանը, նշված տարում ոչ մի գործարք չի կատարել, եկամուտ էլ չի ստացել, փոխարենը տարվա սկզբին ունեցած 32 հազար դոլարը նույնությամբ մնացել է նաեւ տարեվերջին:
Տեղեկացնենք, որ Հրայր Թովմասյանը 2010թ. ձեռք էր բերել մեկ շենք եւ շինություն, իսկ եկամուտները կազմել էին 13 միլիոն 818 հազար 454 դրամ եւ 5000 դոլար:

Министр юстиции предпочитает доллары и евро
По данным прошлого года министр юстиции Грайр Товмасян имеет довольно внушительные сбережения, однако предпочитает хранить деньги не в национальной валюте, а в долларах и евро. Аналогичным образом поступает и его супруга.
Согласно данным об имуществе и доходах за 2011 г., у Грайра Товмасяна 6750 евро и 70 тысяч долларов. В начале 2011 г. у него было 120 тысяч долларов.
Отметим, что в том же году доходы главы минюста составили 7 млн 491 тыс. 866 драмов, из них 3 млн 771 тыс. 866 драмов была зарплата, а 3 млн драмов – “прочие доходы”, что можно расценить как непонятную формулировку. 720 тыс. драмов составил займ.
В прошлом году Г.Товмасян продал квартиру за 37 млн драмов и приобрел новую за 60 млн 532 тыс. драмов.
Его супруга, Ламара Худавердян, в указанном году не совершала каких-либо сделок, доход не получила, и имевшаяся у нее в начале года сумма в 32 тыс. долларов сохранились к концу года.
Сообщим, что в 2010 г. Грайр Товмасян приобрел одно здание и строение, а его доходы составили 13 млн 818 тыс. 454 драма и 5000 долларов.