Յունիբանկը ճանաչվել է պրեմիում հաճախորդների համար լավագույն բանկն ԱՊՀ երկրներում
Յունիբանկը դարձել է WEALTH Navigator Awards 2024 մրցանակաբաշխության դափնեկիր: Բանկը հաղթող է ճանաչվել «Պրեմիում հաճախորդների համար լավագույն բանկն ԱՊՀ երկրներում» անվանակարգում:
WEALTH Navigator Awards մրցանակաբաշխությունը համախմբում է private banking-ի և wealth management-ի ոլորտի առաջատար ներկայացուցիչներին: Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը ստանալով մրցանակը՝ շնորհակալություն հայտնեց կազմակերպիչներին և փորձագիտական հանրությանը Unibank Privé ծառայությունները բարձր գնահատելու համար:
«Նման հեղինակավոր մրցանակի շնորհումը կարևոր խթան է Unibank Privé-ի հետագա կատարելագործման համար: Մենք երախտապարտ ենք private banking-ի զարգացման գործում ներդրված երկար տարիների մեր աշխատանքը գնահատելու համար։ Unibank Privé-ն իրենից ներկայացնում է ոչ միայն պրեմիում ծառայություններ և անհատական ներդրումային լուծումներ, այն մարմնավորում է մեր հաճախորդների և նրանց ընտանիքների հանդեպ անկեղծ հոգատարությունը: Հաճախորդների համար Յունիբանկը դարձել է վստահելի գործընկեր, իսկ Privé ստորաբաժանումը՝ կյանքն ավելի հարմարավետ դարձնող օգնական: Մենք ունենք բազմաթիվ հավակնոտ ծրագրեր, որոնք ուղղված են անհատականացված VIP ծառայության կատարելագործմանը, և WEALTH Navigator մրցանակը ոգեշնչում է մեր թիմին իրականացնելու այդ բոլոր ծրագրերը»,- ասաց Մեսրոպ Հակոբյանը։
WEALTH Navigator Awards-ը Յունիբանկին շնորհվող առաջին հեղինակավոր մրցանակը չէ: Անցյալ տարի բանկը դարձել է Euromoney Global Private Banking Awards 2023-ի դափնեկիր՝ Best Domestic Private Bank in Armenia անվանակարգում։
Մասնագիտական հանրության գնահատականները հաստատվում են նաև հաճախորդների վստահությամբ։ 2024 թվականին Unibank Privé-ի կողմից կառավարվող ակտիվները նախորդ տարվա համեմատ աճել են 52%-ով:
Յունիբանկի կողմից մատուցվող պրեմիում ծառայությունների նկատմամբ հետաքրքրությունը գնալով աճում է, քանի որ private banking և lifestyle-management ծառայություններն օգնում են հաճախորդներին խնայել ժամանակը և արագ լուծել տարբեր խնդիրներ՝ ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ՝ այլ երկրներում:
Unibank Privé-ն առաջարկում է անհատական ներդրումային ռազմավարությունների և կապիտալի դիվերսիֆիկացման տարբերակների մշակում: Անձնական մենեջերը միշտ կապի մեջ է հաճախորդի հետ և պատրաստ է աջակցություն ցուցաբերել սպասարկման բոլոր փուլերում:
Ֆինանսական հարցերի լուծումը լրացվում է lifestyle-management ծառայություններով, որոնք ներառում են հյուրանոցների ամրագրում, օգնություն անշարժ գույքի գրանցման հարցում, ինչպես նաև բժշկական օգնության, կրթության և արտերկրում արձակուրդների կազմակերպում: Նույնիսկ, եթե հաճախորդին անհրաժեշտ է պատվիրել սեղան հայտնի ռեստորանում կամ օպերայի տոմս, Unibank Privé-ի կոնսիերժ ծառայությունը կհոգա այդ մասին:

Юнибанк признан лучшим банком для состоятельных частных клиентов в странах СНГ
Юнибанк стал лауреатом премии WEALTH Navigator Awards 2024, которая объединяет ведущих представителей индустрии private banking и wealth management. Юнибанк признан победителем в номинации «Лучший банк для состоятельных частных клиентов в странах СНГ».
На торжественной церемонии вручения премии выступил председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян, поблагодарив организаторов и экспертное сообщество за высокую оценку сервиса Unibank Privé.
«Вручение столь престижной премии — важный стимул для дальнейшего совершенствования Unibank Privé. Мы благодарны за признание многолетнего труда, вложенного в развитие private banking. Unibank Privé — это не только премиальное обслуживание и индивидуальные инвестиционные решения, это воплощение искренней заботы о наших клиентах и их семьях. Для наших клиентов Юнибанк стал надёжным партнёром, а подразделение Privé — помощником, делающим жизнь комфортнее. У нас много амбициозных планов, направленных на улучшение персонализированного VIP-сервиса, и получение WEALTH Navigator Awards придаст вдохновение нашей команде», — отметил Месроп Акопян.
WEALTH Navigator Awards — уже не первая авторитетная премия, которой награждают Юнибанк. В прошлом году банк стал лауреатом Euromoney Global Private Banking Awards в номинации Best Domestic Private Bank in Armenia.
Оценки профессионального сообщества подтверждает и доверие клиентов. В 2024 году активы под управлением Unibank Privé по сравнению с предыдущим годом увеличились на 52%.
Интерес к премиальному обслуживанию, которое предоставляет Юнибанк, неуклонно растёт, ведь услуги private banking и lifestyle management помогают клиентам экономить время и оперативно решать разнообразные вопросы — как в Армении, так и в других странах. Unibank Privé предлагает разработку индивидуальных инвестиционных стратегий и вариантов диверсификации капитала. Персональный менеджер всегда на связи с клиентом и готов оказать поддержку на всех этапах обслуживания.
Решение финансовых вопросов дополняется услугами lifestyle-менеджмента, который включает в себя бронирование гостиниц, помощь в оформлении недвижимости, а также организацию медицинского обслуживания, обучения и отдыха за границей. Даже если клиенту надо заказать столик в известном ресторане или билет в оперу — консьерж-сервис Unibank Privé возьмёт на себя эти хлопоты.